0
Mateusz Jagła Rezerwa zwykła za Josh Grajczonek
1

Rezerwa taktyczna: Pacek za Stefanowa. Rezerwa zwykła: Jagła za Grajczonka.

Pachniało małą niespodzianką, bo Orwat przez dwa kółka prowadził, ale Aarnio zdołał go ostatecznie wyprzedzić, ratując remis dla Wandy. To była ładna rywalizacja na dystansie.

18

Bieg przerwany. Upadek zanotował Stewart, który jechał na czwartej pozycji. Australijczyk zahaczył hakiem o bandę na prostej przeciwległej i stracił kontrolę nad motocyklem. Stewart wstał z toru, został wykluczony z powtórki.

Stewart zdolny do dalszej jazdy.

Ivacic pewnie i bez problemów. Grobauer na drugim okrążeniu wyprzedził Lisieckiego.

34
12
4
3
2
Czy Speedway Wanda dobrnie do granicy 28 punktów?
17

Wyścig przerwany. Nierówny start i Grajczonek z ostrzeżeniem od sędziego Najwera z Gliwic.

Po raz drugi przerwany. Tym razem wstrzelił się Kononow i dla niego także ostrzeżenie.

Trzecia odsłona bez zakłóceń i Polonia powiększa przewagę.

Rezerwa zwykła: Orwat za Brzozowskiego.

Bydgoszczanie jechali na 5:1, lecz na początku trzeciego okrążenia Stewart zdołał minąć Orwata.

14

Ivacic wygrał start i pomknął do mety po drugą trójkę. Jagła został z tyłu i choć Lisiecki nie uciekł mu na wiele metrów, nie dał rady go złapać. Aarnio był blisko Ivacica.

36
16
11
6
3
15:41

Zawodnicy Gryfów nie mają jeszcze na koncie ani jednego zera.

43
16
3
2
Czy Kamil Brzozowski zakończy mecz z samymi trójkami na koncie?
11

Wyścig bez historii. Duże odstępy między zawodnikami.

10

Mała pobudka Wandy. Duet z Krakowa wygrał start, ale Ivacić minął Kossakowskiego i Stewarta na trzecim kółku. Orwat mimo chęcie nie zdołał dobrać się do skóry gości.

Arbiter analizuje powtórki i sprawdza, kiedy w trakcie jazdy deflektor straciła maszyna Stewarta.

Stewart jednak wykluczony. Australijczyk przez problemy z częścią motocykla, naruszył regulamin.

8

Jak tak dalej pójdzie, księgowość Polonii będzie miało mały ból głowy. Aarnio starał się dogonić Wellsa, lecz Amerykanin dał sobie radę i dojechał do mety na drugiej lokacie. Lisiecki ponownie daleko z tyłu.

39
23
8
3
2
Czy ZOOleszcz Polonia powiększy przewagę nad Wandą w II serii?
14
7
3
2
1
15:20

Dziewięć lat czekał na indywidualne zwycięstwo w polskiej lidze Igor Kononow. W sezonie 2010 z całkiem niezłym skutkiem startował w klubie z Opola. W Polsce po raz ostatni ścigał się w 2011 roku, ale w tamtym sezonie nie zdołał wygrać żadnego biegu.

7

Pacek został wykluczony za przekroczenie czasu dwóch minut na podjechanie pod start. Wyjechał z parku maszyn w chwili wybicia dwóch minut.

Ivacic prowadził z dużą przewagą, jednak na trzecim okrążeniu zawiodła go maszyna. Do mety dojechał w spacerowym tempie. Kononow długo się męczył z Jagłą, w końcu minął go na przedostatnim okrążeniu.

4

Pewna wygrana Polonii. Na wyjeździe z pierwszego łuku Wells atakiem po szerokiej wyprzedził Stewarta i dołączył do Grajczonka.

3

Pacek zanotował defekt motocykla na ostatnim łuku i spadł na koniec. Wcześniej był cały czas atakowany przez Jagłę. Wychowanek Polonii dobrze wystartował, jednak popełnił błąd i spadł na trzecie miejsce. Szczęście uśmiechnęło się za to do niego na sam koniec.

2

Zdecydowana wygrana Brzozowskiego na początek zawodów. Grobauer cały wyścig atakował Aarnio, jednak bezskutecznie. Lisiecki daleko z tyłu.