Bieg 15
40
2 : 4
38

Para Stali prowadziła podwójnie od startu. Zengota przeszkodził w pierwszym łuku zakładającemu się Kennethowi Bjerre. Zengota jednak wziął się za odrabianie strat i wyprzedził podczas przedostatniego okrażenia Kasprzaka. Zengota wprowadził Leszno do fazy play-off!

1

Matej Zagar wyprzedził Piotra Pawlickiego, któremu podniosło maszynę na wyjeździe z pierwszego łuku. Słoweniec był bardzo szybki i bronił się skutecznie przed napierającym Pawlickim. Pawlicki dwoił się i troił, ale nie poradził sobie z Zagarem.

Bieg 12
36
4 : 2
30

Krzysztof Kasprzak w pierwszym łuku wyjechał za szeroko i spadł na koniec stawki. Na prostej podniosło maszynę Grzegorza Zengoty i to on przez moment jechał czwarty. "Zengi" prędko uporał się z parą gości. W dalszej fazie wyścigu walczył z Krzysztofem Kasprzakiem do samej mety. Niewiele z przodu był "Kasper". Nieuchwytny był natomiast Piotr Pawlicki.

Bieg 11
32
5 : 1
28
3

W powtórce dużo lepiej od gości wystartowali gospodarze. Piotr Pawlicki zamknął Piotra Świderskiego, a po szerokiej dołączył do niego Mikkel Michelsen. Pawlicki co chwilę oglądał się i upewniał, czy Duńczyk jedzie za jego plecami. Michelsen podczas przedostatniego okrążenia ponownie popełnił błąd, za który znów nie został skarcony.

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Powtórka w pełnej obsadzie. Ostrzeżenie od sędziego otrzymał Matej Zagar.

Bieg 10
27
1 : 5
27

Bartosz Zmarzlik wjechał w drugim łuku między Grzegorza Zengotę i Kennetha Bjerre. Od startu prowadził Niels Kristian Iversen. Ponownie ta para przywozi pewne 5 punktów dla gości. Przerwa.

-> Widziane z Rusi Czerwonej - seria nowa (14)

Bieg 9
26
4 : 2
22
2

Lepiej ze startu gospodarze, którzy objęli podwójne prowadzenie w pierwszym łuku. Do walki włączył się Bartosz Zmarzlik, który wyprzedził Damiana Balińskiego w pierwszym wirażu podczas drugiego okrążenia. Baliński miał spore kłopoty. W dalszej fazie wyścigu musiał bronić się przed napierającym Matejem Zagarem.

Bieg 8
22
2 : 4
20

Najlepiej wystartował Mikkel Michelsen, który objął prowadzenie. Krzysztof Kasprzak wyprzedził go jednak z łatwością na wyjściu z pierwszego łuku. Michelsen postanowił jednak nie dawać za wygraną i odbił pozycję podczas kolejnego okrążenia. Ostatecznie wygrał Krzysztof Kasprzak, który decydujący atak przeprowadził na prostej startowej podczas przedostatniego kółka.

Bieg 7
20
1 : 5
16
Bartosz Zmarzlik Rezerwa taktyczna za Adrian Cyfer
3

Podobnie, jak w biegu czwartym, Niels Kristian Iversen i Bartosz Zmarzlik zdecydowanie lepiej wyjechali ze startu. Natychmiast znaleźli się przed gospodarzami. Para Stali zwyciężyła z bardzo dużą przewagą. Przerwa.

-> Chcesz sprawdzić swoją wiedzę żużlową? Polecamy nasze quizy żużlowe - do wyboru trzy poziomy trudności!

Bieg 6
19
5 : 1
11

Świetnie wystartował Mikkel Michelsen, który niespodziewanie objął prowadzenie. W pierwszym łuku za plecami Duńczyka znalazł się Piotr Pawlicki, który przyciął po słabym starcie do krawężnika i wyjechał na drugie miejsce. Gospodarze jechali parą, ale w przedostatnim łuku błąd popełnił Michelsen, który mógł kosztować go utratę pozycji.

Bieg 5
14
5 : 1
10

Kenneth Bjerre założył w pierwszym łuku Krzysztofa Kasprzaka. Po szerokiej napędzał się natomiast Grzegorz Zengota. "Zengi" wyprzedził Kasprzaka w drugim łuku. Kasprzak nie dawał za wygraną i gonił zawodnika Fogo Unii.

Bieg 4
9
1 : 5
9

Tym razem bardzo dobrze wystartowali goście. Nieoczekiwanie na prostej przeciwległej startowej Bartosz Smektała wyprzedził swojego imiennika z Gorzowa. Na następnym okrążeniu w niemalże tym samym miejscu Zmarzlik uporał się jednak z debiutującym dziś w Ekstralidze Smektałą. Przerwa.

Mikkel Michelsen jest już obecny na torze.

-> Szukasz żużlowych materiałów wideo? Zapraszamy na serwis Speedway.TV!

Bieg 3
8
5 : 1
4

Bardzo dobrze wystartowali gospodarze. Kenneth Bjerre prędko dołączył do Grzegorza Zengoty i miejscowi starali się jechać parą. Ostatecznie Zengota nieco odjechał Duńczykowi, jednak ich podwójne zwycięstwo przez ani chwilę nie było zagrożone.

Bieg 2
3
3 : 3
3

Piotr Pawlicki przyciął w pierwszym łuku i wyprzedził parę gości. Na moment w drugim łuku wjechał przed niego Bartosz Zmarzlik, jednak miejscowy junior skontrował maszynę i znów wyjechał na czoło stawki. Pawlicki wygrał ze sporą przewagą. Duże różnice między zawodnikami.

Bieg 1

Tobiasz Musielak wygrał start i musiał radzić sobie z parą gości. Najpierw atakował go Piotr Świderski, a później Krzysztof Kasprzak. Kuriozalna sytuacja. Defekt motocykla niemalże w tym samym czasie zanotowali Baliński i Kasprzak. Miało to miejsce podczas końcówki pierwszego i początku drugiego okrążenia. Baliński jednak powolutku dojechał do mety po jedno "oczko".

19:00 - Zawodnicy wyjechali na tor.

18:52 - Prezentacja dobiegła końca. Niebawem zawodnicy udadzą się do parku maszyn i będą przygotowywali się do pierwszego wyścigu.

18:51 - Brakuje na niej Mikkela Michelsena, który ma wkrótce dołączyć do drużyny.

18:48 - Rozpoczyna się prezentacja.

18:43 - Zawody zostaną rozegrane według II zestawu meczowego.

18:37 - Próba toru dobiegła końca.

18:34 - Trwa próba toru.

18:16 - Podczas próby toru wyjadą ze strony gorzowskiej Krzysztof Kasprzak i Bartosz Zmarzlik, natomiast miejscowi desygnowali Tobiasza Musielaka oraz Piotra Pawlickiego.

17:52 - Okazuje się, że w Lesznie brakuje nie tylko sprzętu Duńczyka, ale również i jego samego. Jak udało nam się dowiedzieć, jest on cały czas w drodze na stadion i powinien zdążyć przed rozpoczęciem spotkania.

17:40 - Sprzęt Mikkela Michelsena jeszcze nie dotarł na stadion w Lesznie. Do rozpoczęcia spotkania zostało jednak jeszcze 80 minut.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?