3 Mikkel Bech 1 0 0 0 1
4 Peter Kildemand 1 1 1 3 w 6
5 Rene Bach 0 - 0 1 1
Bieg 18

Jarosław Hampel atakował Mateja Zagara od początku wyścigu i wyprzedził Słoweńca w drugim łuku. Zagar zrewanżował się Hampelowi podczas kolejnego "kółka". Słoweniec już nie dał sobie wydrzeć trzech punktów.

Bieg 17

Piotr Pawlicki przez moment jechał ostatni, ale w drugim wirażu podczas drugiego okrążenia zawodnik Fogo Unii Leszno przyciął do krawężnika i wyjechał za plecy prowadzącego od startu Krzysztofa Jabłońskiego. Pawlicki nabrał sporej prędkości i zbliżył się do zawodnika gospodarzy. Ten jednak utrzymał pierwsze miejsce.

Bieg 15

Thomas H. Jonasson najlepiej spisał się w pierwszym łuku i objął prowadzenie. Napędzał się natomiast Rory Schlein, który wyjechał na drugie miejsce i rzucił się w pogoń za Jonassonem.

Bieg 14

Grzegorz Walasek bardzo dobrze wystartował i założył Mikkela Becha. Walasek dowiózł do mety trzy punkty w sposób niezagrożony. Nieoczekiwanie od startu ostatni jechał Piotr Protasiewicz. "PePe" starał się dogonić trzeciego Mikkela Becha. Skuteczny atak Protasiewicz przeprowadził w ostatnim łuku, gdy mocno napędził się pod samą bandą.

Bieg 13

Bieg został przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce Peter Kildemand prowadził od startu i skutecznie bronił się przed atakami rywali. W tym wyścigu jedynie statystował Jarosław Hampel.

Bieg 12
Peter Kildemand Rezerwa taktyczna za Chris Harris
1

Spore zamieszanie na prostej przeciwległej startowej. Blisko siebie jechała trójka zawodników. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł Andreas Jonsson, natomiast za nim uplasował się Maciej Janowski. Peter Kildemand, który prowadził po starcie, spadł na trzecią lokatę. Nieoczekiwanie ostatni był Jason Doyle, który dotychczas był dobrze dysponowany. Przerwa.

Bieg 11

Kolejny świetny wyścig w wykonaniu Grzegorza Zengoty. "Zengi" po szerokiej pomknął na prowadzenie w pierwszym łuku. Tor w Zielonej Górze ewidentnie się odsypał, gdyż teraz zawodnicy podążają szerszą ścieżką a nie kurczowo trzymają się krawężnika. Zengota do samej mety musiał mieć się na baczności, gdyż chrapkę na trzy punkty miał Matej Zagar.

Bieg 10
Grzegorz Zengota Rezerwa taktyczna za Rene Bach
3

Kamil Adamczewski próbował założyć się w pierwszym łuku na Grzegorza Zengotę, ale ten skutecznie się obronił. Adamczewski atakował Zengotę, ale równocześnie bronił się przed atakami Jonassona. Szwed uporał się z Adamczewskim podczas trzeciego okrążenia.

Bieg 9

Piotr Protasiewicz przyciął do krawężnika w pierwszym łuku i wyprzedził Chrisa Harrisa. Zdecydowanie z przodu byli jednak bracia Pawliccy. Protasiewicz wyprzedził jednak Przemysława Pawlickiego na początku trzeciego okrążenia.

Bieg 8

Jarosław Hampel na moment na początku wyścigu wyprzedził Macieja Janowskiego, ale ten zrewanżował się w kolejnym łuku. Hampel nie dawał za wygraną i jednym atakiem przedarł się na drugie miejsce. Nie utrzymał go jednak i ponownie spadł na koniec stawki. Z wielką przewagą wygrał Grzegorz Zengota. Przerwa.

Bieg 7

Leon Madsen pojechał szeroko w pierwszym łuku i wyprzedził Mateja Zagara oraz Mikkela Becha. Od startu prowadził natomiast Andreas Jonsson. Szwed nie dał się dogonić Madsenowi.

Bieg 6

Peter Kildemand napędził się w pierwszym łuku jadąc szeroko, ale Jason Doyle zablokował jego atak na prostej startowej. Kildemand na moment spadł nawet na ostatnie miejsce, ale prędko uporał się z Krzysztofem Jabłońskim. Grzegorz Walasek do końca wyścigu ścigał Jasona Doyle'a.

Bieg 5

Kamil Adamczewski w pierwszym łuku wysunął się na prowadzenie i jechał mądrze pilnując krawężnika. Musiał jednak bronić się przed atakami Thomasa H. Jonassona.

Bieg 4

Piotr Protasiewicz w pierwszym łuku założył Macieja Janowskiego. Ponadto Janowskiego wyprzedził także Matej Zagar. Janowski w dalszej fazie wyścigu musiał bronić się przed atakami Petera Kildemanda. Duńczyk uporał się z Polakiem w pierwszym łuku podczas trzeciego okrążenia. Przerwa.

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Maciej Janowski otrzymał ostrzeżenie od arbitra za utrudnianie startu.

Bieg 3

Jarosław Hampel, podobnie jak w poprzednich wyścigach inni zawodnicy, wykorzystał pierwsze pole i był pierwszy w pierwszym łuku. Za jego plecami znalazł się Jason Doyle, który mocno naciskał go zwłaszcza przez pierwsze dwa okrażenia. Na torze utworzyły się dwie pary.

Bieg 2

Grzegorz Walasek najszybciej dojechał do pierwszego łuku i objął prowadzenie, którego nie oddał do mety. Walasek odjechał daleko pod pozostałej trójki. Jonsson ścigał Piotra Pawlickiego i tuż przed metą wyprzedził Polaka.

Bieg 1

Równy start całej czwórki. Na pierwszym polu skorzystał Linus Sundstroem, który objął prowadzenie w pierwszym łuku. Krzysztof Jabłoński jako jedyny nie trzymał się ścieżki przy krawężniku i stracił swoją trzecią pozycję na rzecz Chrisa Harrisa podczas trzeciego okrążenia.

17:58 - Prezentacja dobiegła końca. Zawodnicy wracają do parku maszyn. Na trybunach około 3 tysięcy widzów.

17:51 - Rozpoczęła się prezentacja.

17:45 - Niebawem prezentacja.

17:30 - Jak na razie na trybunach garstka widzów.

17:03 - Pogoda w Zielonej Górze sprzyjająca. Temperatura oscyluje w granicach 20 stopni Celsjusza, spomiędzy chmur przebija się słońce. Składy potwierdzone.

Jak sobotni turniej w Zielonej Górze typują eksperci SportoweFakty.pl?
-> Typy Bartłomieja Czekańskiego
-> Typy Jacka Gajewskiego
-> Typy Mariana Maślanki

Bieg 16
Kamil Adamczewski Rezerwa zwykła za Andreas Jonsson
w

Przez pierwsze okrążenie cała czwórka jechała bardzo blisko siebie. Niestety groźnie wyglądający upadek na prostej startowej zanotował Andreas Jonsson. Szwed przekoziołkował po torze. Natychmiast znalazły się przy nim służby medyczne. Niestety Linus Sundstroem uderzył motocyklem w plecy Jonssona. Z powtórki arbiter wykluczył Petera Kildemanda. "AJ" z trudem wstał z toru i wsiadł do karetki pogotowia, która przetransportowała go do parku maszyn. Szwed nie czuje się najlepiej i zastąpi go Kamil Adamczewski. W powtórce prowadził Przemysław Pawlicki. W przedostatnim łuku Kamil Adamczewski przeszarżował i spowodował upadek swój oraz Linusa Sundstroema. Wygląda na to, że na szczęście obaj wyszli z tego starcia bez szwanku. Mimo, iż była to końcówka biegu, arbiter zarządził powtórkę. W trzeciej próbie rozegrania tego biegu jadący za Przemysławem Pawlickim Linus Sundstroem zanotował defekt motocykla. Przerwa.

Bieg 19

Thomas H. Jonasson poczuł się źle. Został wykluczony za przekroczenie limitu dwóch minut. Bez dobrze dysponowanego Jonassona, stawce przewodził Kamil Adamczewski. Junior SPAR Falubazu popełnił jednak błąd podczas trzeciego okrążenia. Wyjechał za szeroko, co wykorzystał Rory Schlein. Triumf Australijczyka w tym biegu oznacza triumf Piraterny w WSL!

Bieg 20

Szkolny błąd Piotra Protasiewicza. Po starcie Polak nie opanował maszyny, ale bieg nie został przerwany. Zwyciężył w nim Leon Madsen, natomiast za jego plecami przyjechał Jason Doyle.