14 8 Marcel Kajzer 1 1 1 1 1 5
15 15 Daniel Kaczmarek 1 1 1 0 0 3
16 2 Bartosz Pych 1 0 0 0 1 2
Bieg 19

Czaja wygrał z olbrzymią przewagą. Portas natomiast musiał się bronić przed atakami Mazura.

Bieg 18

Na pierwszym łuku czwartego okrążenia na tor upadł Stachyra. Żużlowiec walczył wówczas z Dawidem Lampartem. Decyzją sędziego Stachyra został wykluczony z powtórki. W tej pewny triumf odniósł Lampart.

Bieg 17

Pewne zwycięstwo Barana. Za jego plecami nie działo się nic ciekawego.

Bieg 15

Łęgowik jadąc przed murawę chciał zrobić "święcę" i się przewrócił. Przez chwilę się nie podnosił z toru, w związku z czym został też wykluczony za przekroczenie limitu 2 minut. W powtórce o wszystkim rozstrzygnął start.

Bieg 14

Pewne zwycięstwo Jamroga.

Bieg 13

Smektała po raz kolejny był poza zasięgiem rywali.

Bieg 12

Stachyra najpierw uporał się z Malczewski, a potem wyprzedził Dąbrowskiego. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Szukasz żużlowych materiałów wideo? Zapraszamy na serwis Speedway.TV!

Bieg 11

Smektała odniósł kolejne pewne zwycięstwo. Kajzer na trasie uporał się z Portasem.

Bieg 10

Początek 10. biegu opóźni się ze względu na awarię maszyny startowej. Łęgowik i Mazur przez cały wyścig walczyli o zwycięstwo. Na ostatnim łuku Mazur skutecznie zaatakował rywala i to on zdobył 3 punkty.

Bieg 9

Lampart atakiem po zewnętrznej wyprzedził Czaję i Miturskiego. Jamróg po tym jak odniósł dwa zwycięstwa, tym razem dojechał do mety na ostatniej pozycji.

Bieg 8

Lampart wygrał z bardzo dużą przewagą nad resztą zawodników. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Zobacz galerię z gorącymi podprowadzającymi!

Bieg 7

Wyścig bez emocji. Jamróg odniósł pewny triumf i po dwóch seriach razem ze Smektałą będzie prowadzić w zawodach.

Bieg 6

Kolejny pewny triumf Smektały. Między zawodnikami były duże odległości.

Bieg 5

Pewne zwycięstwo Szombierskiego. Miturski na ostatnim łuku wyprzedził Łęgowika.

Bieg 4

Smektała odniósł pewne zwycięstwo, a za jego plecami nie działo się nic ciekawego. Przerwa na kosmetykę toru. Na trybunach stadionu w Częstochowie jest ok. 700-800 kibiców.

-> Chcesz sprawdzić swoją wiedzę żużlową? Polecamy nasze quizy - do wyboru trzy poziomy trudności!

Bieg 3

Jamróg na przeciwległej prostej wyprzedził Barana. Ten do końca starał się odbić pierwszą pozycję, ale nie udało mu się tego dokonać.

Bieg 2

Bieg bez emocji. O końcowej kolejności zadecydował start i rozegranie pierwszego łuku.

Bieg 1

Malczewski zanotował defekt na czwartej pozycji.

14:04 - prezentacja dobiegła końca. Niedługo start do 1. wyścigu.

14:04 - rozpoczęła się prezentacja.

13:25 - lista startowa potwierdzona.

13:00 - w Częstochowie jest pochmurno, ale nie pada.

-> SCKM Włókniarz ma plan "B" w przypadku braku licencji. "Jest pomysł startów w lidze czeskiej"

Bieg 20

Hubert Łęgowik wycofał się z zawodów. Pewne zwycięstwo Jamroga. Początkowo planowano rozegrać bieg dodatkowy o 3. miejsce, jednak zrezygnowano z tego pomysłu. Na najniższym stopniu podium stanął Jakub Jamróg.