R2 Daniel King 0
Bieg dodatkowy o 8. miejsce

Martin Vaculik prowadził od startu do mety. Bieg bez historii.

Bieg 19

Atomowy start Krzysztofa Kasprzaka. Jeździec gorzowskiej Stali w mgnieniu oka minął wszystkich rywali, a następnie pewnie pomknął po zwycięstwo. Bieg bez historii.

Bieg 18

Hans Andersen popisał się dobrym refleksem na starcie, dzięki czemu momentalnie objął prowadzenie. Na dystansie drobny błąd popełnił Krzysztof Buczkowski, co natychmiastowo wykorzystał Sam Masters. Polak szybko skontrował, po czym musiał odpierać ataki szybkiego Australijczyka.

Bieg 17

Piotr Pawlicki odnotował piąte zwycięstwo biegowe w dzisiejszych zawodach! Kapitalna forma reprezentanta Fogo Unii Leszno. Kenneth Bjerre próbował walczyć z Martinem Vaculikiem, ale bezowocnie.

Bieg przerwany ze względu na nierówny start.

Bieg 16

Krzysztof Kasprzak świetnie rozegrał pierwszy łuk, a następnie pewnie pomknął po trzy punkty. Absolutna dominacja naszego rodaka! Za plecami Polaka nie działo się nic, końcowa kolejność tego wyścigu ustaliła się już na jego początku. Przerwa na prace torowe. Po minięciu linii mety upadek zaliczył Jozsef Tabaka. Nieprzyjemna kolizja. Na szczęście Węgier podniósł się z nawierzchni o własnych siłach.

Bieg 15

Sam Masters skutecznie odpierał ataki Petera Ljunga. Andrzej Lebiediew zdołał rozprawić się z Timo Lahtim.

Bieg 14

Jurica Pavlic próbował napędzać się po zewnętrznej, lecz bezowocnie. Bezproblemowy triumf Piotra Pawlickiego. Andriej Karpow usiłował wyprzedzić Chorwata, ale ten nie popełniał większych błędów.

Bieg 13

Vaclav Milik świetnie wyszedł ze startu, ale na pierwszym łuku przeszkodził mu Hans Andersen. Zamieszanie to skrzętnie wykorzystał Kenneth Bjerre, który objął prowadzenie. "Ugly Duck" miał małe problemy z płynną jazdą.

Bieg 12

Andriej Karpow zdecydowanie wygrał start. Hans Andersen dość szybko przedarł się na drugą pozycję. Kim Nilsson próbował kontrować, ale Duńczyk skutecznie odpierał jego ataki. Finalnie Timo Lahti wykorzystał moment zawahania Nilssona i minął go. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 11

Piotr Pawlicki w mgnieniu oka objął prowadzenie. Vaclav Milik na ostatnich metrach wyprzedził Petera Ljunga. Nokaut w wykonaniu reprezentanta Polski!

Bieg 10

Najlepiej ze startu wyruszył Kai Huckenbeck. Krzysztof Buczkowski już na pierwszym okrążeniu wyprzedził Niemca, lecz ten szybko skontrował. Polak jednak nie dał za wygraną i finalnie to właśnie on minął linię mety jako pierwszy.

Bieg 9

Łatwy triumf Krzysztofa Kasprzaka. Kolejny wyścig bez emocji.

Bieg 8

Piotr Pawlicki popisał się doskonałym refleksem na starcie, dzięki czemu błyskawicznie objął prowadzenie. Bieg bez historii. Kim Nilsson zbliżał się do Sama Mastersa, ale nie przeprowadził skutecznego ataku. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 7

Hans Andersen uporał się na dystansie z Juricą Pavlicem. Martin Vaculik zdeklasował przeciwników.

Bieg 6

Początkowo Polacy znajdowali się na dwóch pierwszych lokatach, lecz Vaclav Milik zdołał ich przedzielić. Krzysztof Kasprzak zwyciężył z dużą przewagą nad Czechem.

Bieg 5

Kenneth Bjerre popisał się bardzo dobrym refleksem na starcie, po czym niezagrożenie pomknął po triumf. Wyścig bez większej historii. Duńczyk zwyciężył z ogromną przewagą nad rywalami.

Bieg 4

Niezwykle emocjonujący wyścig! Sam Masters świetnie rozegrał pierwszy łuk, a następnie pewnie pomknął po trzy punkty. Za jego plecami toczyła się zacięta walka o dwa punkty. Vaclav Milik próbował gonić Andrieja Karpowa, ale ostatecznie to zielonogórzanin zajął drugą lokatę. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 2

Piotr Pawlicki prowadził od startu do mety, natomiast Krzysztof Kasprzak błyskawicznie uporał się z pozostałymi rywalami i pomknął po dwa "oczka". Andrzej Lebiediew nie włączył się w walkę o punkty. Zawodnik leszczyńskiej Unii triumfował z ogromną przewagą.

Bieg 1

Peter Ljung próbował walczyć z Kennethem Bjerre, ale ostatecznie to Duńczyk zainkasował trzy punkty. Krzysztof Buczkowski usiłował skracać dystans do Szweda, lecz popełniał zbyt wiele błędów.

19:15 - uczestnicy premierowej odsłony dzisiejszych zawodów pojawili się już na torze.

19:12 - prezentację poprzedziła minuta ciszy ku pamięci zmarłego Krystiana Rempały.

19:03 - dzisiejsze zawody poprowadzi sędzia Craig Ackroyd. W Gorican panuje ciepła, słoneczna pogoda. Pierwszy bieg zaplanowano na godzinę 19:15.

19:00 - rozpoczęła się prezentacja. Obsada potwierdzona.

Relacja na podstawie Radia Elka.

Awans do Grand Prix Challenge wywalczy siedmiu najlepszych zawodników oraz jeden rezerwowy. Zawody te odbędą się 3 września w szwedzkiej Vetlandzie.

Bieg 3

Jozsef Tabaka walczył z Juricą Pavlicem. Węgier był już bardzo blisko przeciwnika, kiedy nadział się na jego tylne koło. Tabaka upadł na tor, bieg ponownie został przerwany. Sędzia zaliczył wyniki sprzed tego incydentu.

Kai Huckenbeck zanotował upadek na pierwszym łuku. Reprezentant Niemiec uderzył w pneumatyczną bandę. Bieg został przerwany. Zawodnik powrócił do parku maszyn o własnych siłach, ale w powtórce nie wystąpi, bowiem został wykluczony.

Bieg 20

Vaclav Milik dobrze wyszedł ze startu, jednak szybko wyprzedził go Andrzej Lebiediew. Łotysz niezagrożenie pomknął po zwycięstwo. Spory pech Czecha! Milik zanotował defekt motocykla na drugiej lokacie.