Karolina Karasiewicz mistrzynią Polski w wyścigu elity ze startu wspólnego

Karolina Karasiewicz została w Gdyni mistrzynią Polski w kolarstwie szosowym w wyścigu elity kobiet ze startu wspólnego.

Piotr Ziemka
Kobiety miały do pokonania 126 kilometrów. Ten sam czas (3 godziny, 20 minut i 35 sekund) uzyskały trzy zawodniczki: Karolina Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń), Monika Brzeźna (MAT Atom Deweloper) i Anna Plichta (WM3). Na finiszu najlepsza okazała się Karasiewicz. Drugie miejsce zajęła Monika Brzeźna, która na drugiej pozycji uplasowała się również podczas krajowego czempionatu w 2014 roku. Trzecia była Plichta. Nie startowała mistrzyni Polski z 2016 roku - Katarzyna Niewiadoma.

Na czwartym miejscu w wyścigu kobiet została sklasyfikowana Daria Pikulik, która do czołowej trójki straciła dwie minuty oraz 49 sekund i była najlepsza w kategorii do 23 lat.

Liczący 190 kilometrów wyścig orlików wygrał Szymon Tracz. Zawodnik zespołu Wibatech 7R Fuji uzyskał czas 4:30:42. Srebrny medalista Damian Sławek (GKS Cartusia) stracił do zwycięzcy 22 sekundy. Trzecią lokatę zajął Tobiasz Pawlak z grupy Tarnovia Tarnowo Podgórne (+26 sekund do Tracza).

W niedzielę odbędzie się wyścig seniorów ze startu wspólnego.