Szalony mecz w Krośnie! Beniaminek pokonuje Trefl Sopot!

Rollercoaster w Krośnie. Dzięki kapitalnej czwartej kwarcie, podopieczni trenera Michała Barana pokonali Trefl Sopot 75:73.

Jakub Artych
WP SportoweFakty / Karol Słomka

To miał być mecz na przełamanie dla beniaminka PLK. Koszykarze Miasta Szkła Krosno po serii czterech porażek z rzędu mieli nadzieję, że wrócą na zwycięską ścieżkę i rozpoczną marsz w górę tabeli. - Trefl budowany był na pierwszą ósemkę, a nasz zespół na utrzymanie. Z tego względu faworytem mogłaby być drużyna z Sopotu. U siebie jesteśmy jednak bardzo groźni - podkreślał przed meczem Michał Baran.

Ekipa z Podkarpacia sobotni pojedynek rozpoczęła bardzo ambitnie. Tylko w pierwszej kwarcie wynik oscylował wokół remisu, gdyż z biegiem czasu zarysowała się przewaga Trefla Sopot. Grę przyjezdnych początkowo napędzał Filip Dylewicz, który rządził i dzielił pod obiema tablicami.

Przez trzy kwarty stroną dominującą była drużyna z Sopotu, w której tradycyjnie wyróżniał się zabójczy duet: Anthony Ireland oraz Nikola Marković. Przyjezdni popełniali bardzo mało strat oraz grali na niezłym procencie rzutów z dystansu. W ostatniej odsłonie wszystko jednak posypało się jak domek z kart.

Beniaminek PLK, przy gorącym dopingu kibiców włączył piąty bieg. Podopieczni Michała Barana zaczęli szaleńczą pogoń za rywalami i od stanu 54:64, zdobyli 12 punktów z rzędu.

Kapitalnie dysponowani byli Devante Wallace czy Kareem Maddox, którzy wyszarpali zwycięstwo dla Miasta Szkła Krosno. Swoje trzy grosze dołożyli również Dariusz Wyka oraz Jakub Dłuski. Po stronie ekipy z Trójmiasta najskuteczniejszy okazał się wspomniany wcześniej Ireland.

Trefl Sopot ma po tym meczu wielki niedosyt. Dla ekipy z Trójmiasta wszystko układało się jak z płatka, jednak ambicja beniaminka okazała się w tym meczu kluczowa. Dzięki wygranej Miasto Szkła Krosno pozostaje w grze o upragnioną fazę play-off.

Miasto Szkła Krosno - Trefl Sopot 75:73 (18:20, 12:20, 18:19, 27:14)

Miasto Szkła: Wallace 17, Maddox 16 (15 zb), Dłuski 14, Wyka 11, Bręk 5, Hajrić 4, Pita 4, Oczkowicz 2, Woolridge 2, Rduch 0.

Trefl: Ireland 16, Marković 13, Śmigielski 10, Dylewicz 8, Mielczarek 8, Karolak 6, Laser 6, M. Kolenda 4, Stefański 2, Kulka 0.

Czy Miasto Szkła Krosno zagra w play-off?