Spacerek wicemistrza Polski. BM Slam Stal rozbiła Miasto Szkła

W meczu otwierającym 3. kolejkę Energa Basket Ligi, BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski wysoko pokonała Miasto Szkła Krosno 94:60.

Jacek Konsek
Mike Scott PAP / Tomasz Wojtasik / Na zdjęciu: Mike Scott

Wicemistrz Polski był zdecydowanym faworytem piątkowego starcia i ze swojej roli wywiązał się znakomicie. Poza pierwszymi kilkoma minutami, BM Slam Stal narzuciła rywalom swój rytm gry i pewnie kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Efekt? Pewne zwycięstwo 94:60, bilans 3-0 i pozycja lidera Energa Basket Ligi.

Krośnianie rozpoczęli od prowadzenia 7:2, jednak kolejne minuty to już absolutna dominacja gospodarzy. Dość powiedzieć, że do końca premierowej kwarty zanotowali oni serię 25:4, a klasą sam dla siebie był Mike Scott. Amerykanin, który do tej pory notował średnio 12,5 punktu na mecz, już do przerwy zgromadził 17 "oczek". Niewiele gorszy był punktujący, zbierający i asystujący Shawn King - drugi z graczy zza wielkiej wody. Ostatecznie to właśnie podkoszowy z 21 punktami, 13 zbiórkami i czterema asystami był najlepszym graczem meczu.

Stalówka już w drugiej kwarcie uzyskała 24-punktowe prowadzenie (49:25) i tak naprawdę emocje w tym spotkaniu się zakończyły. Podopieczni trenera Kamińskiego mieli absolutną dominacje w zbiórkach i asystach - wygrywając w obu elementach rywalizację odpowiednio 42:26 i 26:10. Ostatecznie gospodarze wygrali różnicą aż 34 punktów, co obrazuje różnicę klas obu zespołów.

Maciej Bojanowski zdobywając 14 punktów okazał się najlepszym strzelcem ekipy z Podkarpacia. Jordan Loveridge dołożył tylko pięć "oczek", z kolei Mihajlo Bogdanović w ciągu ponad 10 minut nie oddał żadnego rzutu z gry. Najbliższa przyszłość drużyny trenera Niedbalskiego nie wygląda zbyt różowo - dwie następne kolejki to wizyty w Gdyni i Szczecinie, gdzie o wygraną będzie tak samo trudno jak w Ostrowie Wielkopolskim.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Miasto Szkła Krosno 94:60 (27:11, 22:20, 26:15, 19:14)

Stal: Shawn King 21, Mike Scott 20, Blake Hamilton 15, Michał Nowakowski 11,Daniel Szymkiewicz 9, Witalij Kowalenko 8, Przemysław Żołnierewicz 5, Łukasz Majewski 3, Dominik Grudziński 0.

Miasto: Maciej Bojanowski 14, Filip Put 11, Jabarie Hinds 11, Charlie Westbrook 8, Paweł Krefft 5, Jordan Loveridge 5, Adrian Bogucki 4, Dariusz Oczkowicz 2, Mihajlo Bogdanović 0, Grzegorz Grochowski 0.