Bundesliga: dublet Roberta Lewandowskiego w świetnym stylu! Bayern Monachium ponownie liderem

Na inaugurację 13. kolejki Bundesligi 1.FSV Mainz podejmowało Bayern Monachium. Mistrzowie Niemiec wygrali 3:1 po dwóch golach Roberta Lewandowskiego oraz trafieniu Arjena Robbena i co najmniej do sobotniego wieczora otwierają ligową tabelę.

Konrad Kostorz
Robert Lewandowski (w środku) PAP/EPA / EPA/TORSTEN SILZ / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (w środku)
Carlo Ancelotti wreszcie mógł wystawić równocześnie od pierwszej minuty Arjena Robbena i Francka Ribery'ego. Bardzo rzadko w ostatnich miesiącach zdarza się, by Holender oraz Francuz byli równocześnie zdrowi i znajdowali się w wysokiej dyspozycji.

Zanim jednak gwiazdy Bayernu zaczęły błyszczeć, na Opel Arena w Moguncji zaskoczona została obrona mistrza Niemiec. Javi Martinez nie upilnował Jhona Cordoby, który ruszył na bramkę, wbiegł w pole karne i nieniepokojony przez rywali mocnym strzałem pokonał Manuela Neuera.

Szybko stracona bramka podziałała na zespół z Bawarii mobilizująco. Mistrzowie Niemiec ruszyli do ataków i wykorzystali już pierwszą dogodną okazję. W roli głównej wystąpił Robert Lewandowski, który wygrał pojedynek z Jonasem Loesslem, ale trzeba też odnotować świetną asystę Robbena. Dla "Lewego" był to 8. gol w sezonie ligowym.

Bayern wyrównał i zaczął zyskiwać przewagę. Pod bramką Mainz parę razy się zakotłowało, aż w końcu Thomas Mueller dośrodkował w pole karne, gdzie Robben strzałem głową nie dał szans Loesslowi.

Jak się okazało, trafienie Holendra ustawiło mecz. Goście po objęciu prowadzenia już nie forsowali tempa i spokojnie rozgrywali piłkę. Z kolei gospodarze w obawie przed błyskawicznymi kontratakami nie odważyli się zaatakować większą liczbą zawodników. Efekt? Z murawy przez wiele minut wiało nudą i brakowało spięć podbramkowych.

Bliżej było do trzeciego gola dla Bayernu aniżeli do wyrównującego trafienia dla Mainz. Żałować ma czego przede wszystkim Robben, który dwa razy przegrał pojedynek sam na sam z Loesslem. Mało widoczny w ofensywie był Lewandowski. Król strzelców wykorzystał swoją szansę w 8. minucie, a później nie potrafił wiele zdziałać. Był dobrze pilnowany, brakowało mu precyzji w podaniach na jeden kontakt, musiał też sporo pracować w destrukcji.

Z pewnością nie był to perfekcyjny występ "Lewego", ale w doliczonym czasie gry Polak błysnął umiejętnościami technicznymi. Zdecydował się na wykonaniu rzutu wolnego i przymierzył perfekcyjnie nad murem przy słupku. Loessl nawet nie drgnął, a napastnik mógł fetować dublet.

Bayern wygrał drugi mecz ligowy z rzędu, nie dopuszczał w II połowie do niebezpiecznych sytuacji pod bramką Neuera, jednak znów nie zachwycił. Nie jest jeszcze w tej formie, którą imponował w minionych sezonach pod wodzą Pepa Guardioli. Za tydzień rywalem obrońcy tytułu na Allianz Arena będzie VfL Wolfsburg.

1.FSV Mainz - Bayern Monachium 1:3 (1:2)
1:0 - Cordoba 4'
1:1 - Lewandowski 8'
1:2 - Robben 21'
1:3 - Lewandowski 90+2'

Mainz: Loessl - Donati, Balogun, Bell, Hack (62' Oztunali), Brosinski - Frei (72' Latza), Ramalho (81' de Blasis), Malli - Onisiwo, Cordoba.

Bayern: Neuer - Kimmich (77' Vidal), Martinez, Hummels, Alaba - Lahm, Thiago - Robben, Mueller (87' Sanches), Ribery (66' Costa) - Lewandowski.

Żółte kartki: Cordoba, Bell (Mainz) oraz Martinez, Lewandowski (Bayern).

18 SV Darmstadt 98 34 7 4 23 28:63 25

Czy Bayern Monachium pozostanie liderem Bundesligi po sobotnim meczu RB Lipsk z Schalke 04?