Klub Polaka stracił ostatnią nadzieję w Serie A

Mecz decydujący o spadku Salernitany z Serie A był dobrym podsumowaniem sezonu w wykonaniu klubu z Kampanii. Mateusz Łęgowski zobaczył z ławki rezerwowych klęskę 0:3 w spotkaniu z Frosinone Calcio.

Mateusz Łęgowski w barwach Salernitany Twitter / Salernitana / Mateusz Łęgowski w barwach Salernitany
Salernitana oberwała od klubu, który przed rozpoczęciem kolejki towarzyszył jej w strefie spadkowej. Drużyna z południa Włoch przegrała z beniaminkiem 0:3 po strzałach Matiasa Soule, Marco Brescianiniego oraz Nadira Zortei. W ten sposób straciła resztki nadziei na pozostanie we włoskiej elicie na kolejny sezon. Salernitanę będzie można oglądać w Serie B po trzyletnim pobycie w Serie A.

Pierwsza bramka dla beniaminka padła już w 10. minucie za sprawą strzału Matiasa Soule z rzutu karnego. Nie miał problemu z pokonaniem powracającego do jedenastki Salernitany bramkarza Benoita Costila. Oddał uderzenie w odsłonięty przez Francuza narożnik. Frosinone Calcio rozpoczęło granie w wymarzony sposób.

Zbudowani prowadzeniem gospodarze nie zamierzali zwalniać i łatwo radzili sobie z roztargnionymi obrońcami przeciwnika. Bramka na 2:0 padła w 25. minucie po szybkim ataku. Dobrze wymierzone podanie Emanuela Valerego trafiło w pole karne do Marco Brescianiniego, a ten miał sporo czasu na przymierzenie w kierunku dalszego narożnika. Benoit Costil musiał ponownie sięgnąć po piłkę do sieci.

Bramka na 3:0 w 85. minucie była już podsumowaniem meczu. Marco Brescianini dołożył asystę do wcześniejszego gola. Jego podanie zostało opanowane przez Nadira Zoreę na wysokości koła środkowego. Skrzydłowy zrobił już resztę sam i po podprowadzeniu piłki w okolicę pola karnego, oddał skuteczny strzał po ziemi. Frosinone zapewniło sobie komplet punktów poprawiający jego sytuację w grze o pozostanie w lidze.

Mateusz Łęgowski zobaczył klęskę zespołu z ławki rezerwowych, choć w poprzedniej kolejce rozegrał pełne spotkanie.

Frosinone Calcio - US Salernitana 1919 3:0 (2:0)
1:0 - Matias Soule (k.) 10'
2:0 - Marco Brescianini 25'
3:0 - Nadir Zortea 85'

Frosinone: Stefano Turati (46' Michele Cerofolini) - Pol Lirola (72' Kevin Bonifazi), Simone Romagnoli, Caleb Okoli (78' Ilario Monterisi) - Nadir Zortea, Luca Mazzitelli (88' Francesco Gelli), Enzo Barrenechea, Emanuele Valeri - Matias Soule, Marco Brescianini - Walid Cheddira (78' Marvin Cuni)

Salernitna: Benoit Costil - Niccolo Pierozzi (46' Triantafyllos Pasalidis), Federico Fazio, Lorenzo Pirola - Junior Sambia (67' Alessandro Zanoli), Lassana Coulibaly, Toma Basić, Domagoj Bradarić - Loum Tchaouna, Emanuel Vignato (76' Iron Gomis) - Chukwubuikem Ikwuemesi

Żółte kartki: Zortea, Mazzitelli (Frosinone) oraz Sambia, Pierozzi (Salernitana)

Sędzia: Francesco Fourneau