PGNiG Superliga: zabójcza pierwsza połowa. MMTS z pewnym zwycięstwem

Gracze MMTSU-u Kwidzyn nie pozostawili gdynianom złudzeń. Szczypiorniści Spójni musieli pogodzić się z porażką na własnym parkiecie (22:32) w 18. kolejce PGNiG Superligi mężczyzn.

Aneta Szypnicka-Staniec
MMTS Kwidzyn Materiały prasowe / MMTS KWIDZYN / MIROSŁAW WIŚNIEWSKI / Na zdjęciu: MMTS Kwidzyn
W pierwszym w tym sezonie pojedynku obu zespołów lepsi okazali się kwidzynianie, którzy zwyciężyli 32:25. Wtorkowe starcie było jednak zdecydowanie mniej wyrównane. Zawodnicy MMTS-u zaczęli od bardzo mocnego uderzenia i błyskawicznie rzucili się do budowania przewagi. Przede wszystkim od początku spotkania grali zdecydowanie bardziej aktywnie i to przyniosło efekty.

Defensorzy Spójni nie potrafili sobie poradzić z zatrzymaniem ataku rywali. Szczypiorniści MMTS-u szybko zorientowali się, że doskonałą receptą na oszukanie gospodarzy jest dogranie do Michała Pereta. Kołowy był niezwykle skuteczny - nie tylko zdobywał bramki, ale też wysyłał rywali na ławkę kar.

Gdynianie grali nieco zbyt statecznie - zarówno w obronie, jak i ataku. Momentami wydawało się, że są nieco sparaliżowani dobrą grą gości i wyglądało na to, że nie mają pomysłu na przeciwstawienie się im i zminimalizowanie swoich strat. Już w 17. minucie interweniował trener Marcin Markuszewski, ale minuta przerwy nie przyniosła żadnych widocznych zmian w postawie jego zespołu.

Kwidzynianie grali spokojnie i konsekwentnie, czego skutkiem było systematyczne powiększanie przewagi. Szczypiorniści MMTS-u bardzo szybko zdublowali dorobek bramkowy rywali. Po trzydziestu minutach gry prowadzili już dziesięcioma trafieniami 18:8.

W przerwie meczu gdynianie mieli sporo do przemyślenia. Wyciągnięcie wniosków ze swojej gry, a poprawienie jej to jednak dwie zupełnie inne rzeczy. Gospodarze doskonal zadawali sobie sprawę, co muszą poprawić, ale przychodziło im to z ogromnym trudem. Przyjezdni rozkręcali się natomiast z minuty na minutę, szybko powiększyli swoje prowadzenie do dwunastu oczek i mogli tylko odliczać czas do ostatniej syreny.

Wysoka przewaga nieco uśpiła kwidzynian - szczypiorniści Spójni ambitnie walczyli do końca i udało im się nieco zmniejszyć straty. Gospodarze wykorzystali spadek koncentracji rywali i ze stanu 15:26 nagle zrobiło się 20:26. Gracze MMTS-u szybko się jednak przebudzili - przełamali niemoc w ataku ostatecznie zwyciężyli 32:22.

PGNiG Superliga Mężczyzn, 18. kolejka:

Spójnia Gdynia - MMTS Kwidzyn 22:32 (8:18)

Spójnia: Zimakowski, Głębocki, Michalczuk - Mięczykowski, Lisiewicz 2, Ćwikliński 3, Kamyszek 1, Pedryc 5, Czaja 5, Jamioł, Brukwicki 1, Rychlewski 4, Dworaczek, Marszałek 1
Karne:
0/0
Kary:
10 min. (Pedryc - 4 min., Czaja, Brukwicki, Dworaczek - po 2 min.)

MMTS: Szczecina - Grzenkowicz 2, Kryński 8, Krieger 1, Peret 7, Rosiak 1, Nogowski 5, Ossowski, Potoczny 3, Janikowski 2, Żurawski, Pilitowski