Memoriał Walleranda: samba na boisku, Spójnia zwyciężyła

W finale VII Memoriału Leona Walleranda, Wybrzeże Gdańsk przegrało ze Spójnią Gdynia 27:32. Różnice na boisku zrobił Jackson Souza. Brazylijczyk był autorem aż 11 bramek dla swojej drużyny!

Michał Gałęzewski
Szczypiorniści Spójni Gdynia Materiały prasowe / Spójnia Gdynia / Szczypiorniści Spójni Gdynia
Po piątkowych meczach w lepszych nastrojach mogli być gdańszczanie, którzy pokonali wysoko HC Gomel. Spójnia uporała się natomiast z Sandrą Spa Pogonią Szczecin. Finał Memoriału Leona Walleranda od początku był wyrównany, choć to Wybrzeże miało minimalną przewagę.

Spójnia Gdynia na prowadzenie po raz pierwszy wyszła w 21. minucie, po bramce Pawła Ćwiklińskiego. Szybko jednak skontrowali Kamil Adamczyk i Krzysztof Komarzewski. I polowa zakończyła się jednak wynikiem 14:20. Aż 7 bramek miał wówczas na swoim koncie Jackson Souza.

Brazylijczyk, który dołączył do Spójni przed sezonem i czeka na ligowy debiut w Europie był najmocniejszym punktem w całym meczu. Skończył spotkanie z 11 bramkami, a jego koledzy dostosowali się do jego formy. Gdy dwie bramki z rzędu rzucił były zawodnik Wybrzeża Krzysztof Jasowicz, na 5 minut przed końcem było 23:30.

Do końca gdańszczanie starali się odrobić straty, ale było już na to za późno. Mecz zakończył się wynikiem 27:32 i Spójnia Gdynia drugi raz z rzędu mogła cieszyć się z memoriałowego zwycięstwa.

Wybrzeże Gdańsk - Spójnia Gdynia 27:32 (14:16)

Wybrzeże: Witkowski, Chmieliński, Wodziński - Prymlewicz 6, Kondratiuk 4, Sulej 3, Komarzewski 3, Gajek 2, Gądek 2, Salacz 2, Wołowiec 2, Adamczyk 2, Frańczak 1 oraz Papaj, Wróbel, Maliński, Rutkowski.