I liga, gr. C: porażka MTS-u Chrzanów. AZS AWF Biała Podlaska wygrał po karnych

AZS AWF Biała Podlaska dopiero po serii rzutów karnych zwyciężył z KPR-em Legionowo w hicie 4. kolejki (27:26). Z Płocka na tarczy wrócił MTS Chrzanów, doznając pierwszej porażki w sezonie (30:32).

Bartosz Grzelak
Piłka do gry w szczypiorniaka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka do gry w szczypiorniaka

Kolejny raz bez zdobyczy punktowej. Szczypiorniści KPR-u Legionowo mogą sobie pluć w brodę, gdyż przegrali, chociaż tym razem przez większość spotkania wyraźnie prowadzili, na początku drugiej połowy nawet sześcioma bramkami. W końcówce jednak roztrwonili przewagę i doszło do rzutów karnych. W tym aspekcie lepiej poradził sobie AZS AWF Biała Podlaska, który wygrał 3:2 i został samodzielnym liderem grupy C.

Pierwszą porażkę zanotowali zawodnicy MTS-u Chrzanów. Goście dzielnie bronili jednobramkowej zaliczki przez większość meczu w Orlen Arenie, jednak rezerwy Wisły wyszły na prowadzenie 30:28 po skutecznie zakończonej akcji przez Dominika Mierzwickiego. Ciekawie było również w Radomiu, gdzie nikt nie odpuścił w walce o punkty. Spotkanie było wyrównane do ostatniej minuty, jednak różnicę na korzyść Padwy Zamość zrobił Tomasz Fugiel - rozgrywający rzucił 14 goli i pociągnął drużynę do zwycięstwa 23:21.

Pewne zwycięstwa odnieśli szczypiorniści KSSPR-u KońskieSRS Czuwaju Przemyśl oraz SPR-u PWSZ Tarnów. Konecczanie rozpoczęli od prowadzenia 6:1 z SPR-em ROKiS Radzymin, jednak wkrótce kontuzji doznał podstawowy zawodnik, Daniel Goliszewski i spotkanie wyrównało się. Zespół z Końskich miał jednak w swoich szeregach skutecznego Damiana Maleszyka i pod koniec odjechał rywalom na kilka trafień (35:27).

Czuwaj przejechał się po Akademikach, obnażając ich niedostatki. W ataku bawili się Tomasz Kulka i Hubert Obydź, w 52. minucie przemyślanie wygrywali już 30:11. Pomimo tego, w końcówce odpuścili i AZS dorzucił kilka bramek (32:19). W Ostrowcu Świętokrzyskim nie zawiódł kandydat do awansu. Pod koniec pierwszej połowy SPR PWSZ Tarnów zbudował przewagę kilku bramek, później tylko poprawiał rezultat i ostatecznie triumfował 41:31.