Wielki sukces Polaka! Wywalczył mistrzostwo świata i ustanowił nowy rekord globu

W niemieckim Lensahn rozegrano mistrzostwa świata w potrójnym ironmanie (długodystansowy triathlon). Ku uciesze polskich kibiców, wygrał Robert Karaś. Pochodzący z Elbląga sportowiec ustanowił także nowy rekord globu.

Szymon Łożyński
Na zdjęciu Robert Karaś Facebook / Robert Karaś / Na zdjęciu Robert Karaś
Trasę składającą się z pływania (11,4 km), jazdy na rowerze (540 km) i biegu (126,6 km - trzykrotny maraton) Polak pokonał w czasie 30 godzin, 48 minut i 57 sekund. To nowy rekord świata. Wcześniejszy był o prawie godzinę wolniejszy.

Rywalizacja rozpoczęła się w piątek o godzinie 7:00. Na starcie stanęło 50 zawodników. Swoje zwycięstwo, odniesione w fantastycznym stylu, Robert Karaś zadedykował potrzebującym, zachęcając do wspierania organizacji dobroczynnych.

Warto podkreślić, że rezultat osiągnięty w potrójnym ironmanie to już drugi rekord świata sportowca z Elbląga. W 2017 roku Karaś, wynikiem 19 godzin, 44 minuty i 33 sekundy ustanowił nowy rekord świata w potrójnym triathlonie.