Dookoła Asturii: Rock Racing zaznacza swój ślad

Nowozelandczyk Glen Chadwick (Rock Racing) wygrał we wtorek z towarzyszem ataku, Portugalczykiem Tiago Machado (Madeinox Boavista), finisz pierwszego etapu wyścigu Dookoła Asturii.

Krzysztof Straszak

Sprint o miejsce na podium wygrał inny zawodnik portugalskiej grupy Madeinox, Bruno Lima. Peleton dojechał na metę ponad 3 min. za czołową dwójką.

32-letni Chadwick, były mistrz Nowej Zelandii w jeździe na czas i reprezentant kraju na igrzyskach olimpijskich w Pekinie, wygrał w poprzednim sezonie wyścig Dookoła Meksyku (druga kategoria). W tym roku był już drugi na etapie wyścigu Dookoła Alentejo w Portugalii, który był jeszcze słabiej obstawiony niż ten w północno-wschodniej Hiszpanii.

Tytułu z 2008 roku broni Angel Vicioso (Andalucia Cajasur). W ekipie Rock Racing jest Oscar Sevilla (obaj przyjechali z grupą), triumfator z roku 2006.

Impreza, na której liście zwycięzców figurują Iban Mayo, Leonardo Piepoli, Joseba Beloki, Laurent Jalabert i Miguel Indurain, ma dziś niską rangę. W Asturii biorą udział dwie z trzech hiszpańskich ekip ProTour. Na starcie nie ma Polaków.