MŚ: Niemcy ze złotym medalem w biegu sztafetowym, Polacy zdublowani

Reprezentacja Niemiec wywalczyła złoty medal biathlonowych mistrzostw świata w biegu sztafetowym mężczyzn. Na podium stanęli również Norwegowie oraz Francuzi. Polacy zajęli 20. miejsce.

W tym artykule dowiesz się o:

Reprezentanci Niemiec poszli w ślady swoich rodaczek i odnieśli zasłużone zwycięstwo w biegu sztafetowym. Nasi zachodni sąsiedzi od początku rywalizacji byli w czołówce, a na prowadzenie wyprowadził ją biegnący na trzeciej zmianie Arnd Peiffer. Oprócz niego ze złotych medali cieszyć się mogli Erik Lesser, Daniel Boehm i Simon Schempp. [ad=rectangle] Niemcy na mecie wyprzedzili o ponad 15 sekund Norwegów, którzy dobrze rozpoczęli bieg, a Ole Einar Bjoerndalen sztafetę w strefę zmian przyprowadził na prowadzeniu. Jednak biegnący na drugiej zmianie Tarjei Boe podczas strzelania w pozycji stojącej musiał dobierać trzy pociski i Norwegowie stracili prowadzenie. Na najniższym stopniu podium stanęli Francuzi.

Na 20. miejscu rywalizację zakończyli reprezentanci Polski, którzy startowali w składzie Mateusz Janik, Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik i Krzysztof Pływaczyk. Biało-Czerwoni byli najwyżej sklasyfikowani spośród sztafet, które zostały zdublowane. Łącznie na starcie stanęło 27 drużyn.