Magdalena Gwizdoń wystartuje w biegu masowym

Dzięki dobremu występowi w biegu sprinterskim Magdalena Gwizdoń wywalczyła sobie start w biathlonowym biegu masowym. W zawodach tych udział weźmie trzydzieści najlepszych zawodniczek.

Łukasz Witczyk
Magdalena Gwizdoń Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZBiath. / Na zdjęciu: Magdalena Gwizdoń

Bieg masowy to najbardziej widowiskowa biathlonowa konkurencja. Udział w niej bierze 25 najlepszych zawodniczek z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a także pięć biathlonistek, które otrzymają dzikie karty. Te są efektem dobrej dyspozycji podczas wcześniejszych biegów rozgrywanych w ramach danego weekendu PŚ.

Szansę na start w biegu masowym w Oberhofie dostała Magdalena Gwizdoń. Najbardziej doświadczona z Polek zajęła 8. miejsce w sprincie, a w biegu pościgowym była 31. To sprawiło, że znalazła się w gronie pięciu zawodniczek, które zdobyły najwięcej punktów w trakcie niemieckich zawodów.

W biegu masowym wystąpić może również Monika Hojnisz, choć Polka ma małe szanse. Jest czwartą rezerwową dla zawodniczek z grupy pucharowej. Początek rywalizacji kobiet zaplanowany jest na godzinę 14:30.

Które miejsce zajmie Magdalena Gwizdoń w biegu masowym?