Boe z drugim zwycięstwem. Dziewięć pudeł Guńki

Johannes Boe wygrał drugie zawody podczas biathlonowego Pucharu Świata w Canmore. Tym razem Norweg triumfował w biegu pościgowym. Aż dziewięć pudeł w nim zaliczył Jan Guńka.

Łukasz Witczyk
Jan Guńka Materiały prasowe / Polski Związek Biathlonu / Na zdjęciu: Jan Guńka
Norweski biathlonista był zdecydowanym faworytem biegu pościgowego. Na trasę Johannes Boe wyruszył z ponad minutową przewagą nad najgroźniejszymi rywalami. Tylko fatalne strzelanie mogło mu odebrać zwycięstwo. Norweg zaliczył trzy pudła i odniósł pewne zwycięstwo. Tak pewne, ze w końcówce bieg już w spacerowym tempie.

Boe na mecie miał 11 sekund przewagi nad Sebastianem Samuelssonem, który na finiszu wygrał sprinterski pojedynek z Francuzem Erikiem Perrotem. Obaj zawodnicy zaliczyli po jednym pudle na strzelnicy.

Jedynym Polakiem w stawce był Jan Guńka, który tego występu nie może zaliczyć do udanych. Zaliczył on aż dziewięć karnych rund, co w przeliczeniu daje 1350 metrów dodatkowego biegu. Polak zajął 55. miejsce. Wyprzedził tylko jednego zawodnika, Kazacha Alexandra Muchina.

Dla Polaków był to ostatni występ w tym sezonie w Pucharze Świata. Do zakończenia rywalizacji pozostał już tylko bieg masowy.