MŚ w biathlonie: bieg pościgowy dla Laury Dahlmeier

Zwycięstwem Laury Dahlmeier zakończył się biathlonowy bieg pościgowy zaliczany do mistrzostw świata, który rozegrano w Hochfilzen. Na podium stanęły również Daria Domraczewa i Gabriela Koukalova.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA
Tym samym Laura Dahlmeier zapisała się w historii światowego biathlonu. Obroniła ona tytuł mistrzowski wywalczony przed rokiem. Niemka prowadzenie objęła po pierwszym strzelaniu i to mimo tego, że popełniła jeden błąd. Dahlmeier następnie biegła samotnie do mety i utrzymała bezpieczną przewagę nad rywalkami.

Drugą lokatę zajęła Daria Domraczewa, która zaledwie miesiąc temu wróciła do rywalizacji po przerwie spowodowanej mononukleozą i ciążą. Białorusinka zaprezentowała formę sprzed lat i zanotowała awans aż o 25 pozycji. Trzecią pozycję zajęła Gabriela Koukalova. Czeszka musiała przebiec trzy karne rundy. Dwie z nich zanotowała na pierwszym strzelaniu, gdy miała problem z magazynkiem i musiała ręcznie dobierać naboje.

Z dobrej strony pokazała się Magdalena Gwizdoń, która sklasyfikowana została na 25. miejscu. Polka awansowała o trzynaście pozycji i zanotowała jedno pudło. 47. była Krystyna Guzik (3 karne rundy), a Monika Hojnisz ukończyła bieg pościgowy na 51. pozycji (4 karne rundy).

51 Monika Hojnisz Polska +3:44,5 4

Czy polskie biathlonistki zdobędą co najmniej jeden medal podczas mistrzostw świata w Hochfilzen?