PŚ w biathlonie: Johannes Boe znokautował rywali, odległe miejsca Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Stanko Gruden/Agence Zoom / Na zdjęciu: Johannes Boe
Getty Images / Stanko Gruden/Agence Zoom / Na zdjęciu: Johannes Boe

Johannes Boe wygrał bieg indywidualny na dystansie 20 kilometrów, który w ramach biathlonowego Pucharu Świata rozegrano w Oestersund. Oprócz Norwega na podium stanęli Francuzi Quentin Fillon Maillet i Martin Fourcade.

Johannes Boe nie dał swoim rywalom najmniejszych szans. Norweg był bezbłędny na strzelnicy, a do tego zaprezentował bardzo wysoką formę biegową i udowodnił, że jest dobrze przygotowany do sezonu. Na mecie Boe miał aż 2 minuty i jedną sekundę przewagi nad Quentinem Fillon Maillet, który również wszystkie 20 nabojów posłał do celu.

Trzecią lokatę zajął Martin Fourcade, który dwukrotnie pomylił się na strzelnicy. W biegu indywidualnym oznacza to dwie minuty kary, gdyż za każdy niecelny strzał zawodnikom doliczanych jest dodatkowych 60 sekund.

Słabo spisali się reprezentanci Polski. Najlepszy z nich był Grzegorz Guzik, który zajął 90. miejsce. Na 93. lokacie sklasyfikowany został Łukasz Szczurek, a Andrzej Nędza-Kubiniec był 94. Każdy z Biało-Czerwonych zanotował po sześć pudeł. Dodajmy, że bieg ukończyło 104 zawodników.