PŚ w biathlonie: Kuzmina wygrała sprint w Oberhofie, Nowakowska blisko podium

Na taki występ czekali kibice biathlonu w Polsce. Weronika Nowakowska na szóstym miejscu zakończyła bieg sprinterski Pucharu Świata w Oberhofie. Zwyciężyła reprezentująca Słowację Anastasia Kuzmina.

Łukasz Witczyk
Weronika Nowakowska Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZBiath. / Na zdjęciu: Weronika Nowakowska
To najlepszy dla Polek bieg Pucharu Świata w tym sezonie. Wszystkie cztery Biało-Czerwone zdobyły punkty, a najwięcej radości fanom dostarczyła Weronika Nowakowska. Przez niemal cały bieg była ona w czołowej dziesiątce, a ostatecznie finiszowała z szóstym czasem. Gdyby nie pudło na strzelnicy w pozycji stojącej, Nowakowska miałaby szansę na podium.

Blisko pierwszej dziesiątki była również Monika Hojnisz. Najmłodsza z naszych reprezentantek na drugim strzelaniu dwukrotnie nie trafiła do celu i spadła w klasyfikacji na 34. miejsce. Jest to jej najlepszy występ w sezonie i pierwsze punkty w Pucharze Świata.

Z dobrej strony pokazały się również Magdalena Gwizdoń i Krystyna Guzik. Zajęły one kolejno 19. i 20. miejsce i na strzelnicy zanotowały po jednym pudle. Strata do pierwszej dziesiątki wyniosła około 15 sekund, co Polki mogą odrobić w sobotnim biegu pościgowym.

Zawody zakończyły się wygraną Anastasii Kuzminy. Reprezentantka Słowacji nie dała najmniejszych szans rywalkom. Na mecie miała ponad 35 sekund przewagi nad Kaisą Makarainen, a trzecia Veronika Vitkova straciła do niej 40 sekund. Nowakowska na mecie zameldowała się z czasem gorszym o blisko minutę i osiem sekund od zwyciężczyni.