PŚ w biathlonie: bezbłędny Quentin Fillon Maillet wygrywa w Soldier Hollow. Nędza-Kubiniec nie wystartował

Quentin Fillon Maillet okazał się najlepszy w biegu na dochodzenie biathlonowego PŚ w Soldier Hollow. Drugą pozycję zajął zwycięzca sprintu, Vetle Christiansen, a trzeci był Simon Destieux. Na starcie nie stanął Andrzej Nędza-Kubiniec.

Adrian Nuckowski
Quentin Fillon Maillet Getty Images / Laurent Salino / Na zdjęciu: Quentin Fillon Maillet
26-letni Quentin Fillon Maillet wystartował do sobotniego biegu pościgowego ze stratą 43 sekund do zwycięzcy piątkowego sprintu Norwega, Vetle Christiansena. Francuz znakomicie spisał się na strzelnicy, będąc jednym z dwóch zawodników, którzy tego dnia nie pudłowali. To jego drugie w tym sezonie zwycięstwo w zawodach PŚ. Poprzednio okazał się bezkonkurencyjny w biegu ze startu wspólnego, rozgrywanym w Anterselwie (27 stycznia 2019 r.).

26-letni Christiansen z jednym pudłem podczas drugiego strzelania, uplasował się na drugiej pozycji, natomiast czołową trójkę uzupełnił Simon Desthieux, dla którego był to najlepszy występ obecnej zimy.

Lider klasyfikacji generalnej PŚ, Johannes Thingnes Boe aż pięciokrotnie biegał karne rundy i ukończył rywalizację na czwartej pozycji.

Z powodu choroby na starcie nie stanął Andrzej Nędza-Kubiniec.