Biathlon. Dorothea Wierer mistrzynią świata w biegu pościgowym. Monika Hojnisz-Staręga 26.

Skuteczna na strzelnicy i szybka na trasie - Dorothea Wierer została mistrzynią świata w biegu pościgowym. Medale zdobyły także Denise Herrmann i Marte Olsbu Roiseland. Najlepsza z Polek Monika Hojnisz-Staręga była 26.

Mateusz Kozanecki
Dorothea Wierer Getty Images / Laurent Salino/Agence Zoom / Na zdjęciu: Dorothea Wierer
Jako pierwsza spośród Polek na trasę biegu pościgowego ruszyła Monika Hojnisz-Staręga, która miała 28. numer startowy i na tej właśnie pozycji ukończyła piątkowy sprint. Kinga Zbylut startowała jako 47., a Magdalena Gwizdoń 54. Do rywalizacji nie przystąpiła Kamila Żuk.

Pasjonującą walkę o złoto toczyły Dorothea Wierer i Marte Olsbu Roieseland. Decydujące znaczenie miało mieć ostatnie strzelanie. Włoszka zaliczyła jedno pudło, a Roiseland musiała pokonać aż dwie karne rundy (w całym biegu trzy). To sprawiło, że do reprezentantki Norwegii mocno zbliżyła się Denise Herrmann.

Osamotniona Wierer nie miała problemu z utrzymaniem pierwszej pozycji i wywalczeniem złotego medalu. Srebro dla Herrmann, która na ostatniej pętli uporała się z Roiseland.

Najlepsza z Polek - Monika Hojnisz-Staręga zajęła 26. miejsce ze stratą blisko dwóch minut do triumfatorki. Kinga Zbylut finiszowała na 34. pozycji, a Magdalena Gwizdoń była 55.

Mistrzostwa świata w Anterselvie potrwają do 23 lutego. Następna rywalizacja kobiet zaplanowana została na 18 lutego. O godz. 14:15 rozpocznie się bieg indywidualny.