Nasza mistrzyni zdyskwalifikowana na mistrzostwach świata

Katarzyna Zdziebło nie będzie miło wspominać tegorocznych mistrzostw świata w chodzie na 20 km. Polka nie ukończyła wyścigu. Powód? Dyskwalifikacja.

Szymon Michalski
Katarzyna Zdziebło Getty Images / Christian Petersen / Na zdjęciu: Katarzyna Zdziebło
W Budapeszcie trwają mistrzostwa świata w lekkoatletyce. W finale chodu na 20 kilometrów udział wzięła Katarzyna Zdziebło, która jednak nie będzie miło wspominać swojego występu.

Wszystko przez dyskwalifikację, do której doszło w momencie, gdy Polka znajdowała się na 11. kilometrze. Nasza reprezentantka otrzymała cztery wnioski o dyskwalifikację.

Taka liczba oznacza zdjęcie z trasy i dyskwalifikację. A jaki był jej powód? Trzykrotnie dotyczyło to braku kontaktu z podłożem, z kolei raz chodziło o brak pełnego wyprostu kolana.

Warto dodać, że od początku wyścig nie układał się po myśli Zdziebło. Polka na półmetku rywalizacji zajmowała odległe, 20. miejsce ze sporą stratą do czołówki. Tym samym nasza reprezentantka nie obroniła srebrnego medalu wywalczonego przed rokiem.

To jednak niejedyna zła wiadomość. Zdziebło nie dość, że nie zdobyła medalu, to również nie wywalczyła kwalifikacji olimpijskiej. Kolejną szansę na wywalczenie przepustki do Paryża Polka będzie miała już 24 sierpnia, choć nie będzie o to łatwo. Tego dnia odbędzie się rywalizacja na dystansie 35 kilometrów.