Euro 2016: Włosi wysoko wygrali pierwszy test. Kadrowicze nie ułatwili wyboru Antonio Conte

W nieoficjalnym meczu towarzyskim rozgrywanym za zamkniętymi drzwiami reprezentacja Włoch pokonała 6:0 młodzieżową drużynę Fiorentiny. Dubletem popisał się Lorenzo Insigne z SSC Napoli.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / LANCIA

Spotkanie trwało 90 minut, ale składało się nietypowo z trzech tercji. Od pierwszego gwizdka Antonio Conte wystawił teoretycznie najsilniejszy skład i po pół godziny był bezbramkowy remis. Dopiero po dokonanych roszadach Włosi zaczęli strzelać gole, co nie ułatwia wyboru selekcjonerowi przed ogłoszeniem 23-osobowej kadry na Euro 2016.

W podstawowej "jedenastce" znaleźli się Gianluigi Buffon, Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci i Giorgio Chiellini z Juventusu, w drugiej linii Antonio Candreva, Daniele De Rossi, Alessandro Florenzi, Emanuele Giaccherini i Matteo Darmian oraz w ataku Graziano Pelle i Eder.

Gole strzelali natomiast zawodnicy wprowadzeni na boisko z ławki: Stephan El Shaarawy, Giacomo Bonaventura, Simone Zaza, Davide Zappacosta oraz dwie Lorenzo Insigne.

Włosi w pierwszym oficjalnym meczu kontrolnym zmierzą się ze Szkocją (29 maja) i po tym pojedynku Conte będzie musiał odrzucić siedmiu pierwotnie powołanych piłkarzy. Następnie 4 czerwca Squadra Azzurra zmierzy się z Maltą.