Euro 2016. Dobre statystyki Granita Xhaki

Szwajcaria zaczęła udział w Euro 2016 od zwycięstwa nad Albanią (1:0). Jedną z wyróżniających się postaci meczu rozgrywanego na Stade Bollaert-Delelis w Lens był Granit Xhaka.

Karol Borawski
PAP/EPA / LAURENT DUBRULE

Jedyną bramkę sobotniego spotkania zdobył już w 5 minucie Fabian Schaer po dośrodkowaniu Xherdana Shaqiriego. Albańczycy dzielnie walczyli, ale nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Ich sytuacja była trudna, tym bardziej, że w 37 minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Lorik Cana.

Smaczkiem tego pojedynku było starcie braci - reprezentującego Albanię Taulanta Xhaki i grającego dla Szwajcarii Granita Xhaki. Zdecydowanie lepiej zaprezentował się ten drugi. Taulant został zmieniony już po godzinie gry, natomiast nowy zawodnik Arsenalu zebrał dobre statystyki.

Serwis Squawka podał dane dotyczące sobotniego spotkania. Granit Xhaka zaliczył najwięcej celnych podań (99), najwięcej wygranych pojedynków powietrznych (5) i wypracował najwięcej okazji (3).

W drugiej kolejce fazy grupowej Szwajcarzy zagrają z Rumunią, a Albańczycy z gospodarzami Euro 2016 - Francją. Spotkania zaplanowano na środę.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.