Euro 2016: bombardier Gareth Bale. Aż 5 celnych strzałów

Gareth Bale był jednym z ojców sukcesu w sobotnim spotkaniu Walii ze Słowacją (2:1). Gwiazdor Realu Madryt co i rusz nękał bramkarza rywali. Na swoim koncie zapisał aż pięć celnych strzałów.

Karol Borawski
PAP/EPA / ARMANDO BABANI

Najważniejszym strzałem Bale'a był ten pierwszy, z dziesiątej minuty spotkania. Walijczyk podszedł do rzutu wolnego i mocnym strzałem pokonał Matusa Kozacika. Piłka nabrała rotacji i zatrzepotała w siatce reprezentacji Słowacji.

Piłkarz Realu Madryt był aktywny i łącznie oddał aż pięć celnych strzałów. Dla porównania cała reprezentacja Francji w meczu otwarcia Euro 2016 miała pięć celnych uderzeń, z kolei Słowacja zanotowała na swoim koncie trzy takie strzały, a Albania i Rumunia zaledwie dwa.

Walijczycy wygrali 2:1, o zwycięstwie zadecydował gol Hala Robsona-Kanu z 81 minuty. Dzięki tej wygranej piłkarze Chrisa Colemana uczynili poważny krok w kierunku awansu do 1/8 finału.

W drugiej kolejce fazy grupowej Walia zagra z Anglią.