Włosi potrzebowali dogrywki, wielka Austria. "Takie serce do walki, że szok!"

Austriacy postawili się Włochom w 1/8 finału Euro 2020, ale w dogrywce podopieczni Roberto Manciniego przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dziennikarze i eksperci są zgodni - to było cierpienie Włochów. Nie brakuje pochwał dla Austriaków.

PS
Na zdjęciu od lewej: Ciro Immobile i Aleksandar Dragovic PAP/EPA / Laurence Griffiths / Na zdjęciu od lewej: Ciro Immobile i Aleksandar Dragovic
Chyba nikt nie przypuszczał, że Austriacy będą w stanie przeciwstawić się Włochom - szczególnie po tym, jak kadra Roberto Manciniego zaprezentowała się w fazie grupowej. Tymczasem mecz 1/8 finału Euro 2020 miał zupełnie inny przebieg od tych, jakie widzieliśmy ostatnio w wykonaniu Włochów.

Po 90 minutach na tablicy wyników było 0:0. Dopiero w dogrywce Włosi zdołali wrzucić wyższy bieg i jeszcze w pierwszej połowie strzelili dwie bramki. Austriacy broni nie złożyli i strzelili gola kontaktowego, ale na drugą nie było ich już stać.

"Jak chcesz wygrać turniej, to musisz mieć mecz w którym urwiesz się ze stryczka. Brawo Italia" - napisał na Twitterze Andrzej Twarowski z Canal+ Sport.

"Italia, to radość i… cierpienie, dziś radość po cierpieniu" - podsumował Roman Kołtoń, prowadzący kanału "Prawda Futbolu" na YouTube.

W mediach społecznościowych nie brak opinii, że choć był to ciężki mecz dla Włochów, może napędzić ich w kolejnych rundach. "Austria Austrią, ale szacunek dla Włochów. Mecz kryzysowy już za nimi - przezwyciężyli kłopoty, a rezerwowi pokazali swoją wartość" - skomentował Żelisław Żyżynski, niegdyś komentator w Canal+ Sport.

Rzecz jasna nie brakuje też wyrazów uznania dla Austriaków, którzy byli skazywani na porażkę. "Świetny plan Austrii. Egzekucja i zaangażowanie. Odcięło ich na początku dogrywki przy zmiennikach Italii, ale szacun. Piękny mecz. Piękny gol Kalajdzicia" - napisał Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl.

"Ale meczyk! Bawiłem się doskonale, jak przy dobrym kinie akcji! Austria pokazała takie serce do walki, że szok! I skąd oni wzięli tyle sił?" - zapytał na Twitterze Piotr "izak" Skowyrski, komentator esportowy, streamer i youtuber.