ME kadetów w szermierce: Złoty medal Anny Szymczak we florecie

Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk) została w Jerozolimie mistrzynią Europy kadetek (do lat 17) we florecie. W finale pokonała Rosjankę Martę Martianową 15:13.

Polska Agencja Prasowa

To czwarty medal polskich szermierzy w tej imprezie.

W czołowej ósemce były jeszcze dwie reprezentantki kraju - piąte miejsce zajęła Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice), a szósta była Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń).

Wśród szpadzistów najwyżej z biało-czerwonych - na 15. pozycji - sklasyfikowany został Daniel Marcol (TS Górnik Radlin).

W niedzielę, pierwszym dniu zawodów, trzy medale zdobyli floreciści: srebrny Maciej Podralski (UKS Atena Gdańsk), a brązowe Andrzej Rządkowski i Maxime Tarasiewicz (obaj Wrocławianie). Ten ostatni jest synem znanego przed laty piłkarza, a obecnie trenera Ryszarda Tarasiewicza.