WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Mika Hakkinen powrócił do McLarena

Dwukrotny mistrz świata F1, Mika Hakkinen powraca po latach do zespołu McLarena. Fin będzie pełnił w nim funkcję ambasadora.
Natalia Musiał
Natalia Musiał
East News

Stajnia z Woking potwierdziła zawiązanie wieloletniej umowy z Hakkinenem, który ma objąć nową funkcję ambasadora w trybie natychmiastowym. Fin będzie pracował tuż obok dyrektora wykonawczego McLarena - Zaka Browna oraz podejmie współpracę z Markiem Flewittem, dyrektorem generalnym McLaren Automotive.

48-latek w latach 1993-2001 przejechał 130 Grand Prix w barwach brytyjskiej ekipy. W tym czasie 20 razy stanął na najwyższym stopniu podium i dwukrotnie - w 1998 i 1999 zdobył tytuł mistrza świata.

- Zawsze uważałem McLarena za mój dom w Formule 1. Członkowie zespołu wciąż mają swoje miejsce w moim sercu. Oczywiście, ostatnie lata nie były dla nich łatwe, ale zawsze wierzyłem, że powrót do dobrych czasów jest tylko kwestią czasu. Teraz chcę im w tym pomóc, ogrywając swoją własną rolę.

- Decyzja o powrocie do McLarena była dla mnie łatwa. Nigdy nie straciłem z nimi kontaktu i wciąż posiadam zdobyte tam doświadczenie. Nie mogę się także doczekać pracy z Zakiem. Rozmawialiśmy już o tym jak mogłaby wyglądać nasza współpraca. Widzę, że bada teren i sprawdza w jaki sposób McLaren może wrócić na czoło stawki - dodał.

ZOBACZ WIDEO Zmiana opon na letnie. Kierowco, nie daj się oszukać pogodzie

Czy McLaren nawiąże w tym roku walkę w ścisłej czołówce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Motorsport

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.