Trudna sytuacja Clearexu Chorzów. "Mieliśmy szpital"

Walczący o utrzymanie w Fogo Futsal Ekstraklasie Clearex Chorzów nie miał żadnych szans w starciu Constractem. Po spotkaniu opiekun chorzowian Rafał Krzyśka starał się wyjaśnić przyczyny porażki.

Michał Piegza
drużyna Clearexu Chorzów Materiały prasowe / Na zdjęciu: drużyna Clearexu Chorzów
Jedenaście bramek padło w Chorzowie, gdzie Clearex przegrał z Constractem Lubawa 2:9 i nad strefą spadkową ma zaledwie trzy punkty przewagi.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje tylko w WP Pilot!

Po meczu w Chorzowie było już po dwóch minutach, kiedy lubawianie prowadzili 3:0. - Ten mecz wyglądał jak nasz mikrocykl treningowy. Nie może dziwić ten wynik po tym, co mieliśmy w tygodniu na hali. Mieliśmy szpital - przyznał w rozmowie z TV Futsal Ekstraklasa trener chorzowskiej drużyny Rafał Krzyśka.

- Przeciwko takiemu zespołowi jak Constract, nie mając całej kadry, nie można się przeciwstawić. Nie dojechaliśmy na mecz. Łącznie może były cztery minuty naszej dobrej gry. Początek załatwił spotkanie. Mamy trochę pecha z urazami- dodał szkoleniowiec.

Złudzeń w meczu nie miał zawodnik 5-krotnych mistrzów Polski Szymon Łuszczek. - Po szybkich trzech bramkach mecz się już skończył. Mieliśmy okazje, ale niewiele tego było - stwierdził.

Chorzowian w 2022 roku czeka jeszcze ważne spotkanie w Warszawie z AZS-em UW Darkomp, nad którym Clearex ma trzy punkty przewagi. - Mam nadzieję, że dojdziemy do siebie zdrowotnie. Ambicja i złość będzie z drużyny emanować w najbliższym czasie - powiedział Rafał Krzyśka.

15. seria spotkań rozegrana zostanie w kolejną sobotę i niedzielę. W najbliższą środę ligowej zaległości odrobi Piast, który zmierzy się w derbach z AZS-em UŚ Katowice. Mecze w rozgrywkach Fogo Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie WP Pilot.