Legia Warszawa coraz bliżej degradacji. Zmiana lidera

W Fogo Futsal Ekstraklasie w coraz trudniejszej sytuacji znajduje się Legia. Drużyna z Warszawy przegrała we własnej hali niezwykle ważne spotkanie z Akademikami z Katowic. Na 1. miejsce awansował Rekord Bielsko-Biała.

Michał Piegza
Adrian Skrzypek, Michał Knajdrowski Materiały prasowe / Bartosz Barański / Na zdjęciu: Adrian Skrzypek, Michał Knajdrowski
W niedzielę rozegrano dwa mecze 20. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy. Bardzo ważny mecz odbył się w Warszawie.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje meczów do zobaczenia w Pilot WP!

W środę Legia odrobiła ligowe zaległości. Mecz z BSF ABJ Bochnia warszawski zespół zakończył bez punktów. W niedzielę miało być łatwiej. Rywalem był beniaminek z Katowic.

Akademicy w sezonie pokazywali już wielokrotnie, że są drużyną nieobliczalną i potrafią urwać punkty każdemu, a przecież grali z ostatnim zespołem w lidze.

Gospodarze kolejny raz musieli przełknąć gorzką pigułkę. Legia otworzyła wynik gry chwilę po przerwie. Rezultat 1:0 utrzymywał się do 36. minuty, kiedy w zamieszaniu wyrównał Dominik Wilk.

Losy gry rozstrzygnęły się w ostatniej minucie. W końcówce obydwa zespoły miały po pięć przewinień. Każde kolejne sprawiało, że przeciwnik wykonywałby przedłużony rzut karny. Dwukrotnie przewinili gracze Legii, a Akademicy swoje okazje wykorzystali i sięgnęli po komplet punktów.

Bez większych emocji w drugim niedzielnym meczu. Plasujący się w strefie spadkowej gracze Red Devils długo mieli nadzieje na punkt w batalii z Rekordem. Przez niemal całą 2. połowę goście prowadzili 2:1. W końcówce chojniczanie zaryzykowali i bielszczanie to wykorzystali zdobywając trzy gole. Dzięki trzem punktom Rekord wrócił na 1. miejsce w lidze.