Śląski zespół bliżej Fogo Futsal Ekstraklasy

Za nami pierwsze spotkanie barażowe, którego zwycięzca zagra w Fogo Futsal Ekstraklasie. W Gdańsku AZS UG Futsal przegrał z Sośnicą Gliwice 2:3. Rewanż w sobotę.

Michał Piegza
AZS UG Futsal Materiały prasowe / AZS UG Futsal / Na zdjęciu: AZS UG Futsal
W weekend poznaliśmy spadkowiczów z Fogo Futsal Ekstraklasy. Dopiero po ostatniej kolejce fazy zasadniczej wyjaśniło się, że z ligą żegnają się AZS UŚ Katowice i Red Devils Chojnice. Ostatecznie przed degradacją uratował się Clearex Chorzów.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje meczów do zobaczenia w Pilot WP!

Kilka tygodni temu awans do ligowej elity zapewnili sobie zwycięzcy grup północnej i południowej I ligi. W nowym sezonie w Fogo Futsal Ekstraklasie zagrają We-Met Futsal Club Kamienica Królewska oraz Eurobus Przemyśl.

Rozpoczęła się walka o ostatnie wolne miejsce w lidze. W dwumeczu mierzą się wicemistrzowie grup I ligi. Za nami pierwsze spotkanie. W Gdańsku spadkowicz z poprzedniego sezonu AZS Futsal podejmował Sośnicę.

W potyczce padło pięć bramek. Wynik otworzyli goście, ale jeszcze przed przerwą miejscowi wyrównali. Po zmianie stron ponownie gliwiczanie trafili, ale na minutę przed końcem Akademicy strzelili bramkę i wydawało się, że potyczka zakończy się remisem 2:2. Nic z tych rzeczy. Ostatnie słowo należało do Sośnicy, która po wygranej 3:2 przed rewanżem w sobotę (13.05) jest w lepszej sytuacji.

AZS UG Futsal - Sośnica Gliwice 2:3 (1:1)
Lewczuk 17', Kuzio 39' - Szczurek 14', Grzybowski 23', Kiełpiński 40'

Walka w play-off rozpoczyna się już we wtorek. Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia będzie można oglądać na platformie Pilot WP.