Futsal: Mistrz przegrał z "czerwoną latarnią"!

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Futsal
/ Futsal

Od ogromnej niespodzianki rozpoczęła się 16. kolejka spotkań w ekstraklasie futsalu. Obrońca mistrzowskiego tytułu przegrał z ostatnim zespołem w tabeli.

Chyba mało kto spodziewał się, że mistrz Polski Rekord Bielsko-Biała, który ostatnio był coraz groźniejszy, przegrał w Gdańsku z ostatnim w tabeli AZS Uniwersytetem Gdańskim. Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami od prowadzenie gości. Później jednak do głosu doszli Akademicy. AZS jeszcze przed przerwą wyrównał, a po zmianie stron zdobył kolejne trzy gole. Bielszczan stać było jedynie na drugie trafienie w ostatniej minucie. [ad=rectangle]

Porażka nad morzem sprawiła, że Rekord może już zapomnieć o obronie mistrzowskiego tytułu, a musi skupić się na walce o utrzymanie się w pierwszej czwórce przed rundą finałową.

Z kolei Akademicy z Gdańska po niespodziewanej wygranej mogą nieco optymistyczniej patrzeć w przyszłość, mimo że ich strata do bezpiecznej strefy wciąż jest duża.

AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk - Rekord Bielsko-Biała 4:2 (1:1) Widzicki 17', Poźniak 22', Pawicki 26', Kartuszyński 30' - Popławski 2', Kameko 40'