Futsal: beniaminek z Jelcza wciąż zadziwia. Pierwsze punkty Piasta

W sobotę rozegrano cztery mecze w ramach 7. kolejki ekstraklasy futsalu. Najciekawiej było w Gdańsku i Toruniu. Kolejne zwycięstwo odniósł beniaminek z Jelcza.

Michał Piegza
Futsal Newspix / Jakub Ziemianin / Futsal
FC utrzymał pozycję lidera po 7. kolejce. Torunianie pokonali we własnej hali AZS UŚ Katowice 3:2 i utrzymali punkt przewagi nad Rekordem, który ma jednak jeden mecz rozegrany mniej.

Wciąż w ścisłej czołówce utrzymuje się beniaminek z Jelcza. Acana Orzeł wysoko pokonał w Białymstoku MOKS 6:1. Goście problemy z rywalem mieli jedynie w pierwszej połowie.

Premierowe punkty w sezonie zdobył Piast. Gliwiczanie 3:0 ograli w Szczecinie Pogoń '04 i wyprzedzili Portowców w tabeli. Teraz to szczecinianie zamykają stawkę.

Szalony mecz obejrzeli kibice w Gdańsku. AZS UG przegrywał już z Gattą Active 0:4, zaczął jednak odrabiać straty. W 39. minucie zrobiło się 4:5, ale na doprowadzenie do remisu Akademikom zabrakło już czasu.

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice 1:6 (1:2)
Firańczyk 18' - Kędra 5', Nuno 18', Allysson 24', Maciąg (sam.) 26', Pastars 35', Sergio 35'

Pogoń 04 Szczecin - Piast Gliwice 0:3 (0:0)
Sergio 3', Grecz 8', Jose 40'

AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk - Gatta Active Zduńska Wola 4:5 (0:3)
Poźniak 24', 40', Horbacz 24', Szmydki 37' - Gorbatyj 9', Horbacz (sam.) 10'. Krawczyk 11', Szypczyński 21', Pautiak 24'

FC Toruń - AZS Uniwersytet Śląski Katowice 3:2 (3:1) Elsner 4', Gładczak (sam.) 16', Mikołajewicz 18' - Szczurek 4', Jasiński 35'