ME w futsalu: totalna demolka w meczu Polska - Rosja

Nie było niespodzianki w ostatnim meczu Polaków podczas futsalowego EURO 2022 w Holandii. Reprezentacja Polski przegrała z Rosją 1:5 i nie wyszła z grupy.

Michał Piegza
Na zdjeciu: reprezentacja Polski w futsalu Getty Images / Oliver Hardt - UEFA / Na zdjeciu: reprezentacja Polski w futsalu
Nie udało się reprezentacji Polski w futsalu sprawić niespodzianki w ostatnim meczu grupowym podczas EURO 2022.

Po dwóch spotkaniach Biało-Czerwoni mieli w dorobku punkt i nawet wygrana z pewną awansu Rosją mógł nie dać 2. pozycji.

Nasi sobotni rywale szybko uzyskali prowadzenie, a w 16. minucie podwyższyli wynik. Polacy nadzieję dali sobie chwilę przed przerwą, kiedy przedłużony rzut karny wykorzystał Sebastian Leszczak.

Po zmianie stron Rosjanie punktowali Polaków i ostatecznie zwyciężyli 5:1. Gdyby w spotkaniu po trzy punkty sięgnęli Biało-Czerwoni, to mieliby ogromne szanse na zajęcie 2. miejsca.

Wszystko przez to, że w drugim spotkaniu grupy C doszło do ogromnej niespodzianki. Słowacy pokonali faworyzowaną Chorwację 5:3 i to nasi południowi sąsiedzi znaleźli się w fazie pucharowej EURO 2022. Polacy i Chorwaci wracają do domu.

Rosja - Polska 5:1 (2:1)
Sokołow 6, Dawydow 16', Cziszkała 22', 29', Miłowanow 37' - Leszczak 20'

Skład reprezentacji Polski: Bartłomiej Nawrat - Michał Kubik, Mateusz Madziąg, Dominik Solecki, Sebastian Leszczak oraz Michał Kałuża, Patryk Hoły, Dominik Śmiałkowski, Sebastian Grubalski, Mikołaj Zastawnik, Tomasz Lutecki, Tomasz Kriezel, Michał Marek, Sebastian Wojciechowski.

Słowacja - Chorwacja 5:3