Mistrz liże rany po drugiej porażce z rzędu. "Wszystko zależy od nas"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: zespół Rekordu Bielsko-Biała
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: zespół Rekordu Bielsko-Biała

Świat futsalu wciąż dochodzi do siebie po kolejnej przegranej mistrza i głównego kandydata do triumfu w STATSCORE Futsal Ekstraklasie. Bielszczanie rąk nie załamują i cały czas wierzą w obronę tytułu.

Końcówka sezonu STATSCORE Futsal Ekstraklasy zapowiada się ekscytująco. W poprzednich Rekord Bielsko-Biała stopniowo powiększał przewagę nad pozostałymi drużynami, w trwającym nie jest już nawet liderem ligi.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

W 21. kolejce bielszczanie ulegli we własnej hali Dremanowi Opole Komprachcice 5:7. Była to druga z rzędu przegrana mistrza Polski, który jeśli nawet wygra zaległe spotkanie, to nie wróci na 1. miejsce.

- Rekord w takiej sytuacji nie był od pięciu lat. Wciąż jednak wszystko zależy od nas. Damy radę - spokojnie podchodzi do sytuacji opiekun bielszczan Jesus Lopez Garcia.

- Nie możemy tak grać w obronie. Straciliśmy cztery gole w pierwszej połowie.  Po przerwie doprowadziliśmy do stanu 4:4. Mieliśmy mecz pod kontrolą, ale nie potrafiliśmy wykorzystać swoich szans i wyjść na prowadzenie. Uważam, że jesteśmy najlepiej grającą w ofensywie drużyną, gramy dynamicznie - ocenił spotkanie szkoleniowiec w rozmowie z TV Futsal Ekstraklasa. - Kiedy brakuje koncentracji, to nie można wygrać - podsumował.

Pretensje do siebie miał po spotkaniu bramkarz Rekordu Bartłomiej Nawrat. - W  1. połowie zagraliśmy słabiej, po przerwie wszystko wyglądało lepiej, ale popełniłem błąd. Wszystko się posypało. Gdyby nie ta sytuacja, to na pewno byśmy wygrali. Na pewno nie jesteśmy na straconej pozycji - ocenił golkiper.

Teraz przed Rekordem ważny czas. W środę drużyna odrobi ligowe zaległości. Jeśli wygra z AZS-em UW Darkomp Wilanów, to zmniejszy stratę do lidera do dwóch punktów. Bielszczan czekają w sezonie jeszcze spotkania zarówno z Piastem Gliwice jak i Constractem Lubawa.

Dodajmy, że mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy można oglądać na platformie WP Pilot.