Komplet zwycięstw. Polacy uczcili Święto Niepodległości

Hokejowa reprezentacja Polski pewnie pokonała Litwę 5:1 na zakończenie towarzyskich zawodów w Sosnowcu. Biało-Czerwoni z kompletem zwycięstw wygrali Turniej o Puchar Niepodległości.

Rafał Smoliński
reprezentacja Polski PAP / Zbigniew Meissner / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
Polscy hokeiści pokonali wcześniej Estonię 7:3 i młodzieżową kadrę Łotwy 5:1. Wyniki te zapewniły naszej reprezentacji zwycięstwo w turnieju. W sobotę, w dniu Narodowego Święta Niepodległości, Biało-Czerwoni dołożyli trzecią wygraną i zgarnęli w Sosnowcu komplet punktów. Tym razem okazali się lepsi od Litwinów 5:1.

Mecz od początku toczył się pod dyktando Polaków, ale zdobywanie bramek przychodziło z trudem. W pierwszej tercji trafił tylko Igor Smal. W drugiej odsłonie Biało-Czerwoni dali się zaskoczyć podczas gry w przewadze i Paulius Gintautas wykorzystał sytuację sam na sam z Maciejem Miarką. Tuż przed przerwą na 2:1 wyprowadził gospodarzy Alan Łyszczarczyk.

Polacy poprawili wynik w trzeciej tercji, w której trzykrotnie wykorzystali okres gry w przewadze. W 46. minucie gola na 3:1 zdobył Bartłomiej Jeziorski. Następnie w sytuacji 5 na 3 na lodzie trafił Łyszczarczyk, a 27 sekund po jego bramce wynik meczu na 5:1 ustalił Jakub Bukowski.

Tym samym reprezentacja Polski dobrze zaprezentowała się w Turnieju o Puchar Niepodległości. Była to dla naszych hokeistów forma przygotowań do przyszłorocznych MŚ elity, które odbędą się na lodowiskach w Ostrawie i Pradze. Trener Robert Kalaber na pewno zyskał kolejny cenny materiał do analizy.

Turniej w Sosnowcu z kompletem zwycięstw wygrała Polska. Drugie miejsce zajęła młodzieżowa reprezentacja Łotwy, która w sobotę zwyciężyła Estonię 2:1. Ani jednego punktu nie wywalczyła Litwa, która zakończyła zawody na czwartej pozycji.

Polska - Litwa 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Smal 9', Łyszczarczyk 39', Jeziorski 46', Łyszczarczyk 52', Bukowski 52' - Gintautas 27'

Polska: Miarka - Kostek, Kurnicki; Jeziorski, Paś, Wanat - Ciura, Jaśkiewicz; Łyszczarczyk, Komorski, Krężołek - Zieliński, Wanacki; Filipek, Smal, Tyczyński - Horzelski, Florczak; Kiedewicz, Krzemień, Bukowski.

Litwa: Pavliukov, Karla - Gusevas, Krukovski; Kalenikovas, Krakauskas, Noreika - Mikalauskas, Rumsevicius; Bendzius, Cetvertak, Gintautas - Marcinkevicius, Jasusonis; Kudrevicius, Binkulis, Bogdziul - Kipras, Ignotas.