Kolejny etap przygotowań do MŚ elity. Polacy przegrali z Brytyjczykami

Hokejowa reprezentacja Polski ma za sobą kolejny sparing w ramach przygotowań do mistrzostw świata elity. W Leeds Biało-Czerwoni przegrali z Brytyjczykami 1:3. Okazja do rewanżu już w sobotę.

Rafał Smoliński
Dominik Paś WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Dominik Paś
Rok temu reprezentacje Polski i Wielkiej Brytanii rywalizowały w mistrzostwach świata dywizji 1A. Nottingham okazało się szczęśliwe dla obu drużyn, które wywalczyły przepustki do elity. Dzięki temu w dniach 10-26 maja 2024 roku przyjdzie im zagrać na lodowiskach w Pradze i Ostrawie.

W ramach przygotowań do światowego czempionatu Polacy i Brytyjczycy umówili się na dwa mecze kontrolne. Pierwszy z nich rozegrano w piątkowy wieczór w Planet Ice w Leeds.

Gospodarze zwyciężyli ostatecznie 3:1. Wynik meczu otworzył dopiero w 25. minucie Josh Batch. Tuż przed końcem drugiej tercji na 2:0 podwyższył Brett Perlini i hokeiści z Wysp Brytyjskich osiągnęli przewagę.

W 46. minucie było już 3:0, bo gola zdobył Liam Kirk. Honorowe trafienie dla Polski uzyskał Dominik Paś. Bramka padła dopiero w 56. minucie, dlatego Biało-Czerwoni nie zdołali już wrócić do gry.

Tymczasem już w sobotę (27 kwietnia) Polacy będą mieli okazję do rewanżu. Drugi sparing z Brytyjczykami rozpocznie się o godz. 20:00 w Nottingham.

Do tego przed mistrzostwami świata elity nasi hokeiści rozegrają jeszcze dwa spotkania. 3 maja w Żylinie zmierzą się ze Słowakami, a 7 maja w Sosnowcu z Duńczykami.

Wielka Brytania - Polska 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Batch 25', Perlini 39', Kirk 46' - Paś 56'

Wielka Brytania: Whistle - Jones, Halbert; Norris, C. Neilson, Kirk - Mosey, Tetlow; Betteridge, Lake, Perlini - Phillips, O'Conner; L. Neilson, Lachowicz, Critchlow - Clements, Batch; Duggan, Davies, Shudra.

Polska: Murray (Zabolotny) - Ciura, Bryk; Fraszko, Wałęga, Paś - Górny, Kruczek; Zygmunt, Komorski, Wronka - Dronia, Kostek; Kapica, Dziubiński, Michalski - Wanacki, Jaśkiewicz; Krzysztof Maciaś, Starzyński, Urbanowicz.