Naprawdę zależało nam na dzisiejszym zwycięstwie - wypowiedzi po meczu Podhale - JKH

Hokeiści Wojasa Podhale Nowy Targ po słabym meczu przegrali pierwsze spotkanie fazy play-off z JKH Jastrzębie 4:3 po serii rzutów karnych, ale dzięki bonusowi z sezonu zasadniczego w rywalizacji pomiędzy tymi zespołami jest remis 1:1.

Marcin Spyrła

Milan Jancuska (Podhale Nowy Targ): Szkoda pierwszej tercji, w której zmarnowaliśmy kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. W drugiej tercji padały bramki po naszych błędach, straszne jest to w jaki sposób one padały. Zagraliśmy dzisiaj bardzo nerwowo, zawodnicy gubili krążki, grali bardzo chaotycznie.

Jacek Chrabański (trener, JKH Jastrzębie): Naprawdę zależało nam na dzisiejszym zwycięstwie, bardzo ciężko przygotowywaliśmy się do tego spotkania. Myślę, że dzisiaj zagraliśmy jako drużyna, szybko jeździliśmy, oddaliśmy dużo strzałów i dopisało nam na pewno trochę szczęścia.

Maciej Urbanowicz (napastnik, JKH Jastrzębie):Przygotowywaliśmy się szczególnie do tego meczu, gdyż wiedzieliśmy, że ten pierwszy mecz w Nowym Targu będzie kluczowy, nie mogliśmy go przegrać bo byłoby już w meczach 2:0 dla Podhala, a to stawiało by nas w bardzo ciężkiej sytuacji. Dzięki dzisiejszej wygranej na pewno zagramy jeszcze mecz w Jastrzębiu co może być naszą szansą i dzięki temu los może się odmienić. W pierwszej tercji na pewno zdecydowanie przeważało Podhale i to oni w tym fragmencie byli stroną przeważającą, od drugiej tercji ruszyliśmy do przodu i udało się zdobyć bramki. Bardzo dobrze zagrała trzecia formacja, ci młodzi chłopcy pokazali dzisiaj ducha walki i tak naprawdę dzisiejsze zwycięstwo to głównie ich zasługa.