Lider nie zwalnia tempa. JKH Czarne Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 13:2

W swoim przedostatnim spotkaniu rundy zasadniczej I ligi JKH Czarne Jastrzębie wysoko pokonał ostatni zespól w tabeli - UKS Zagłębie ZSME Sosnowiec 13:2. Po pierwszej tercji, którą gospodarze wygrali 2:0 wydawało się, że sosnowiczanie dotrzymają kroku rywalowi, ale kolejne dwie tercje to już wyraźna dominacja zawodników JKH, którzy zdobyli jedenaście bramek, tracąc przy tym zaledwie dwa trafienia.

Mariusz Wójcik

Od początku spotkania drużyna "Czarnych Jastrzębi" starała się narzucić rywalowi swój styl gry, ale goście skutecznie odpierali ataki miejscowych. Pierwsze minuty były dość wyrównane, w efekcie czego pierwsza bramka spotkania padła dopiero w 11. minucie spotkania. Wtedy to na listę strzelców wpisał się zawodnik JKH - Tomasz Maćkowiak, a jastrzębianie objęli prowadzenie. W 18. minucie na 2:0 podwyższył Rafał Bernacki i jak się później okazało była to ostatnia bramka jaką kibice mogli zobaczyć w pierwszej dość wyrównanej odsłony spotkania. W tej części spotkania gospodarze oddali jedenaście strzałów na bramkę przeciwnika, przy zaledwie czterech uderzeniach sosnowiczan.

W drugiej tercji spotkania w odróżnieniu od pierwszej nieco szybciej mogliśmy ujrzeć wspaniałe akcję JKH uwieńczonych zdobyciem gola. W 24. minucie gola dla "Czarnych Jastrzębi" zdobył Andrzej Szoke. Dwie minuty później było już 4:0 dla gospodarzy, bowiem w 26. minucie krążek w bramce Zagłębia umieścił kapitan JKH - Mateusz Danieluk. Po kilku minutach gry swoją drugą w spotkaniu, a piątą bramkę dla JKH zdobył Andrzej Szoke, który w 29. minucie świetnie wykorzystał podanie od Macieja Rajskiego. Zagłębie przegrywało już 0:5, ale po stracie piątej bramki zdołali bardzo szybko odpowiedzieć skutecznym trafieniem. Jeszcze w 29. minucie pierwszą bramkę dla Zagłębia zdobył obrońca - Maciej Kwiecień. Chwilę później było już jednak 6:1 dla JKH, a tym razem na listę strzelców wpisał się Jakub Radwan, który pewnym strzałem pokonał Tomasza Dzwonka. Po tym trafieniu Czarnych Jastrzębi sytuacja na lodzie trochę się uspokoiła, a kolejne emocji miały miejsce pod koniec tej odsłony. Skuteczny finisz drugiej tercji zaliczyli jastrzębianie, którzy do sześciu zdobytych do tej pory goli dołożyli dwa kolejne trafienia. W 38. minucie bramką dla Czarnych zdobył Marek Pavlacka, a minutę później swoją pierwszą bramkę w barwach JKH zdobył debiutujący Dimitri Spirin. Po drugiej tercji było już więc 8:1 dla JKH.

Trzecia tercja nie odbiegała poziomem od poprzednich. Gospodarze wciąż częściej posiadali krążek, co miało odzwierciedlenie w większej ilości strzałów. Kolejna bramka dla gospodarzy padła w 45. minucie, a strzelcem okazał się Andrzej Szoke, który strzelił tym samym swoją trzecią bramkę w dzisiejszym spotkaniu. W 48. minucie na 10:1 mógł podwyższyć Marek Pavlacka, ale po jego strzale krążek trafił jedynie w poprzeczkę. Celności nie zabrakło za to Mateuszowi Brykowi, który w 51. minucie zdobył dziesiątą bramkę dla Czarnych Jastrzębi. Przy takim wyniku goście nie mieli nic do stracenia i zaczęli atakować coraz śmielej. Na efekty nie czekaliśmy zbyt długo, bowiem w 52. minucie drugiego gola dla Zagłębia zdobył Maciej Kwiecień. Jak się później okazało była to już ostatnia bramka gości, którzy nie potrafili w końcówce złamać formacji defensywnej gospodarzy. Problemów nie mieli z tym jastrzębianie, którzy grając już na pełnym luzie zdołali zdobyć jeszcze trzy bramki przed syreną kończącą tą niezwykłą kanonadę. W 56. minucie drugie trafienie w meczy zaliczył najlepszy strzelec JKH - Mateusz Danieluk. Kolejne gole padły po strzałach: Karola Piotrowskiego w 58. minucie oraz Jakuba Radwana w 60. minucie. Jastrzębianie odnieśli tym samym 31 zwycięstwo z rzędu pokonując UKS Zagłębie ZSME Sosnowiec aż 13:2. Rewanż odbędzie się w niedzielę także na jastrzębskim lodowisku Jastor.

JKH "Czarne Jastrzębie" ? UKS Zagłębie ZSME Sosnowiec 13:2 (2:0,6:1,5:1)

1:0 - Tomasz Maćkowiak (Piotr Gil, Grzegorz Gąska) 11'
2:0 - Rafał Bernacki (Marek Pavlacka, Mateusz Danieluk) 18'
3:0 - Andrzej Szoke (Karol Piotrowski) 24'
4:0 - Mateusz Danieluk (Marek Pavlacka, Rafał Bernacki) 26'
5:0 - Andrzej Szoke (Maciej Rajski, Dimitri Spirin) 29
5:1 - Maciej Kwiecień (Dariusz Wieruszewski) 29
6:1 - Jakub Radwan (Rafał Bibrzycki, Tomasz Maćkowiak) 30