Puchar Kontynentalny: GKS Tychy wystąpi w Super Finale!

GKS Tychy wystąpi w wielkim finale hokejowego Pucharu Kontynentalnego, który z udziałem czterech najlepszych drużyn odbędzie się w dniach 8-10 stycznia 2016 roku.

Rafał Smoliński

Tyszanie zajęli drugie miejsce w turnieju rozgrywanym we francuskim Rouen w ramach III rundy Pucharu Kontynentalnego. W piątek mistrzowie Polski przegrali z miejscowym klubem Dragons 3:5, ale w sobotę pokonali niespodziewanie białoruski Szachtior Soligorsk 2:1, a w niedzielę okazali się lepsi od ukraińskiego HK Krzemieńczuk 3:1.

Awans polskiego klubu do turnieju finałowego przypieczętowało niedzielne zwycięstwo Rouen Dragons nad Szachtiorem Soligorsk. Francuzi pokonali Białorusinów 1:0 i to wystarczyło, aby GKS Tychy zajął premiowaną kwalifikacją do Super Finału drugą pozycję. Turniej z kompletem zwycięstw wygrali gospodarze, a na ostatnim miejscu z zerowym dorobkiem punktowym ukończyli zmagania hokeiści z Ukrainy.

W dniach 8-10 stycznia 2016 roku w turnieju finałowym Pucharu Kontynentalnego będą rywalizować zespoły Rouen Dragons i GKS Tychy oraz duński Herning Blue Fox i włoskie Asiago Hockey, które zajęły odpowiednio pierwszą i drugą lokatę w imprezie półfinałowej rozgrywanej w Asiago. Gospodarz Super Finału nie jest jeszcze znany.

Wyniki i tabela turnieju w Rouen:

piątek, 20 listopada

Rouen Dragons - GKS Tychy 5:3 (1:2, 1:0, 3:1)
Szachtior Soligorsk - HK Krzemieńczuk 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)

sobota, 21 listopada

GKS Tychy - Szachtior Soligorsk 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Rouen Dragons - HK Krzemieńczuk 7:3 (4:1, 2:0, 1:2)

niedziela, 22 listopada

GKS Tychy - HK Krzemieńczuk 3:1 (2:0, 0:1, 1:0) Rouen Dragons - Szachtior Soligorsk 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)