"Rysie" znów podrapały Biało-Czerwonych. Druga porażka w Bytomiu

Hokejowa reprezentacja Polski rozegrała drugi sparing z ekipą Słowenii w ramach przygotowań do mistrzostw świata elity. W Bytomiu znów górą okazali się goście, którzy zwyciężyli 3:1.

Rafał Smoliński
Arkadiusz Kostek i Kristian Cepon PAP / Jarek Praszkiewicz / Na zdjęciu: Arkadiusz Kostek i Kristian Cepon
Obie reprezentacje spotkały się w czwartek. Wówczas na lodowisku w Bytomiu goście wygrali 2:0 (więcej tutaj). W piątek doszło do drugiego starcia, w którym trenerzy obu zespołów wprowadzili zmiany w formacjach. W polskiej bramce stanął Tomas Fucik, a w polu wystąpili bracia Kacper i Krzysztof Maciasiowie.

W pierwszej tercji padła tylko jedna bramka, którą zdobył w 16. minucie Marcel Mahkovec. Biało-Czerwoni odpowiedzieli trafieniem Kamila Wałęgi w 29. minucie. Potem Polacy zmarnowali kilka dogodnych okazji do objęcia prowadzenia, dlatego po dwóch odsłonach był remis 1:1.

Podobnie jak w czwartek, losy piątkowego spotkania rozstrzygnęły się w trzeciej tercji. W 47. minucie okres gry w przewadze wykorzystał Blaz Tomazević. W końcowej fazie meczu gospodarze zagrali bez bramkarza, co wykorzystał Robert Sabolić. Doświadczony napastnik ustalił rezultat meczu na 3:1.

Po zakończeniu regulaminowego czasu gry odbyła się jeszcze seria rzutów karnych. Tym razem lepsi w wykonywaniu "najazdów" okazali się nasi hokeiści. Na trafienia Kamila Wałęgi, Dominika Pasia i Patryka Krężołka odpowiedział tylko Tomazević.

Teraz reprezentanci Polski będą przez kilka dni trenować pod okiem selekcjonera Roberta Kalabera. Przed mistrzostwami świata w Czechach zagrają jeszcze towarzysko z Brytyjczykami, Słowakami i Duńczykami. MŚ na lodowiskach w Pradze i Ostrawie rozpoczną się 10 maja i potrwają do 26 maja.

Polska - Słowenia 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Wałęga 29' - Mahkovec 16', Tomazević 47', Sabolić 59'

Polska: Fucik - Kostek, Kolusz; Wronka, Pasiut, Chmielewski - Bryk, Ciura; Paś, Wałega, Łyszczarczyk - Kacper Maciaś, Dronia; Zygmunt, Smal, Urbanowicz - Horzelski, Wajda; Krężołek, Komorski, Krzysztof Maciaś.

Słowenia: Us (Kolin) - Magovac, Masić; Torok, Ticar, Sabolić - Cepon, Cosić; Kuralt, Macuh, Drozg - Bohinc, Stebih; Ograjensek, Podrekar, Mehle - Tomazević, Bericić, Mahkovec.