Mecz Gwiazd NHL: Dywizja Pacyficzna najlepsza w All-Star Game

Rozgrywany w nowym formacie Mecz Gwiazd hokejowej ligi NHL w hali Bridgestone Arena w Nashille zakończył się skromnym zwycięstwem zespołu dywizji Pacyficznej, która pokonała Team Atlantic 1:0.

Rafał Lichowicz
AFP / Bruce Bennett

61. edycja meczu All-Star Game w hokejowej lidze NHL po raz pierwszy w historii odbyła się w Nashville. Na tę okazję szefowie ligi postanowili o zmianie formatu rozgrywek i inaczej niż w poprzednich latach zamiast jednego meczu rozegrano trzy krótkie spotkania.

W półfinałach zagrały ze sobą zespoły czterech dywizji, w składach trzech na trzech. Spotkania składały się z dwóch 10-minutowych tercji. Zwycięzcy meczów awansowali do wielkiego finału, który wyłonił późniejszego triumfatora imprezy.

Pierwszy mecz z udziałem reprezentantów Wschodu zakończył się zwycięstwem zespołu Atlantic Team, którzy pokonali dywizję Metropolitalną 4:3. W pierwszej tercji zakończonej remisem 2:2 bramki dla swoich drużyn zdobyli Kris Letang i Evgeny Kuznetsov oraz Erik Karlsson i 43-letni Jaromir Jagr dla którego był to 13. występ w All-Star Game.

W drugiej tercji jako pierwsi na prowadzenie wyszli hokeiści Metropolitalnej po golu Evgeniego Malkina. Zespół Atlantic odpowiedział jednak trafieniami Aarona Ekblada i decydującym strzałem P.K. Subbana.

Jeszcze więcej emocji przyniósł drugi z półfinałów, w którym spotkały się dywizje Pacyficzna i Centralna. W pierwszej tercji zakończonej remisem widzowie zgromadzeni w Bridgstone Arena zobaczyli sześć goli. Po przerwie oba zespoły dołożyły kolejnych 9 goli!

Zwycięstwo dywizji Pacyficznej 9:6 było sporym udziałem trójki Daniel Sedin, Taylor Hall i John Scott, którzy kończyli mecz z dwoma trafieniami. Bohaterem po drugiej stronie był James Neal, na co dzień hokeista miejscowych Nashville Predators.

Finałowe spotkanie 61. All-Star Game nie było już tak efektownym starciem jak mecze półfinałowe. Decydującego gola w meczu dywizji Pacyficznej (Zachód) i Atlantyckiej (Wschód) zdobył Corey Perry z zespołu Anaheim Ducks, któremu asystowali Daniel Sedin i Brent Burns.

Nagrodę MVP meczu All-Star Game w głosowaniu widzów zdobył kapitan dywizji Pacyficznej John Scott.