740 gol Jaromira Jagra w NHL!

Czeski hokeista Jaromir Jagr trafiając w meczu przeciwko San Jose Sharks zaliczył swojego 740. gola w historii występów w najlepszej hokejowej lidze świata.

Rafał Lichowicz

Napastnik Florida Panthers zdobył gola w drugiej minucie i 23 sekundzie drugiej tercji przegranego meczu przeciwko San Jose Sharks (1:2) w BB&T Center, po podaniach Vincenta Trochecka i Reilly'a Smitha.

Z 740 bramkami na koncie Jaromir Jagr jest na czwartym miejscu listy najlepszych strzelców w historii NHL. Do trzeciego Bretta Hulla brakuje mu już tylko jednego trafienia.

Liderem listy wszech czasów jest Wayne Gretzky, który ma na koncie 894 gole. Drugi Gordie Howe traci do niego 93 bramki.

W sezonie 2015/2016 Jagr zdobył dla Panthers 18 goli w 54 spotkaniach. 44-latek pozostaje najlepszym strzelcem zespołu z Florydy w aktualnych rozgrywkach.