NHL: 40. gol Alexa Owieczkina w sezonie

Jubileuszowe trafienie rosyjskiego atakującego Washington Capitals przyczyniło się do zwycięstwa stołecznego zespołu 3:2 przeciwko Minnesocie Wild.

Rafał Lichowicz
AFP / Bruce Bennett

Goście z Minnesoty prowadzili niespodziewanie po dwóch tercjach starcia z Washington Capitals 2:1. W ostatniej hokeiści z Verizon Center udowodnili jednak dlaczego są najskuteczniejszym zespołem ligi.

W 4. minucie trzeciej partii kapitalnym strzałem popisał się Alex Owieczkin. Był to 40. gol Rosjanina, który jest liderem klasyfikacji strzelców obecnego sezonu. Pięć minut przed końcem meczu krążek w bramce gości umieścił ponownie Dmitry Orlov, który zapewnił Capitals 24. zwycięstwo przed własną publicznością.

W fatalnych nastrojach opuszczali halę Prudential Center kibice miejscowych New Jersey Devils, którzy ulegli aż 0:4 Tampa Bay Lightening. W drużynie przyjezdnych błyszczeli Ondrej Palat (gol + asysta), Steven Stamkos (gol + asysta) i Ryan Callahan (2 asysty), którzy zapisali na swoim koncie po dwa punkty.

Równie skuteczni na wyjeździe byli minionej nocy Boston Bruins, którzy pokonali Carolinę Hurricanes 4:1. Bohaterami zespołu z Massachusetts byli strzelec dwóch kapitalnych goli Matt Beleskey oraz bramkarz Tuukka Rask. Fin zaliczył 39 udanych interwencji.