NHL: Anaheim kończą serię po 11 zwycięstwach

Przegrana seria rzutów karnych przeciwko Washington Capitals zakończyła fantastyczną serię kolejnych zwycięstw Anaheim Ducks. Historyczny punkt w meczu Panthers z Bruins zdobył Jaromir Jagr.

Rafał Lichowicz
AFP

Dopiero lider fazy zasadniczej obecnego sezonu NHL - Washington Capitals byli w stanie zatrzymać rozpędzone Anaheim Ducks. Popularne "Kaczory" pozostawały niepokonane od połowy lutego!

Mecz w Honda Center rozpoczął po myśli Ducks, którzy wyszli na prowadzenie już w pierwszej minucie gry za sprawą Ryana Getzlafa. Goście ze stolicy wyrównali dopiero w 41 sekundzie trzeciej tercji po golu Andre Burakowskiego. W serii rzutów karnych dwa strzały Ahaheim wybronił Braden Holtby, a gole T.J. Oshie i Nicklasa Backstroma dały Capitals zwycięstwo.

Mimo porażki dobrze mecz z Boston Bruins powinien wspominać Jaromir Jagr. Czech po asyście przy golu Aleksandra Barkova na 1:3, zdobył swój 1851 punkt w NHL i wyprzedził Gordiego Howe w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników w historii ligi.

Zespół z Florydy przegrał w Bostonie dopiero po dogrywce i golu Lee Stempniaka. Wcześniej Panthers dali radę wyrównać mimo stanu 1-4 po pierwszej tercji. W drugiej gole dla przyjezdnych zdobyli Jiri Hudler i Jussi Jokinen. W trzeciej na remis trafił ponownie Hudler.
Jaromir Jagr jest trzecim najlepiej punktującym hokeistą w historii NHL Jaromir Jagr jest trzecim najlepiej punktującym hokeistą w historii NHL
Starcie Bruins i Panthers najbardziej interesowało lidera w dywizji Atlantyckiej Tampa Bay Lighting, którzy mierzyli się na wyjeździe z Filadelfią Flyers. "Błyskawice" zawiodły jednak na całej linii przegrywając 2:4.

Jako pierwszy do siatki Flyers trafił Ondrej Palat, jednak były to złego miłe początki dla Tampy. W drugiej tercji dla gospodarzy strzelili Sahyne Gostisbehere (x2), Brayden Scheen oraz Wayne Simmonds. Goście odpowiedzieli tylko golem Vladislava Namestnikova.