MŚ w hokeju: Polska - Słowenia NA ŻYWO!

Relację prowadzi : autor:
Szymon Łożyński

- Chcieliśmy zagrać dobre spotkanie i to się nam udało - przyznał po meczu w rozmowie z reporterką TVP Krzysztof Zapała. Tymi słowami kończymy dzisiejszą relację i zapraszam na jutrzejszą z katowickiego Spodka oraz oczywiście do podsumowania meczu na stronie WP SportoweFakty.

Polska - Słowenia 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Skomentuj 0

Po wtorkowym spotkaniu reprezentacja Polski ma na koncie 3 punkty i wyprzedziła w tabeli Japończyków. Z kolei Słoweńcy stracili na rzecz Austriaków prowadzenie w tych mistrzostwach. Kolejny mecz nasi reprezentanci zagrają już w środę o godzinie 20:00 z Austrią. Już teraz zapraszamy na relację live z tego pojedynku.

Skomentuj 0

Biało-Czerwoni bez zwątpienia rozegrali najlepsze spotkanie na tych mistrzostwach. Najlepszym zawodnikiem w polskim zespole został wybrany zdobywca trzech bramek Tomasz Malasiński. Po tym meczu warto wyróźniaź także Rafała Radziszewskiego, który w bramce dwoił się i troił. W przegranej drużynie Słoweńców wyróźniono Alesa Kranjca. Mazurek Dąbrowskiego dla zwycięzców w Spodku!

Skomentuj 0

60. minuta Polska - Słowenia 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Polska w trzecim meczu mistrzostw świata dywizji 1A w Katowicach pokonaał Słowenię 4:1! Po dwóch fatalnych meczach z Włochami i Koreą Południową nasi reprezentanci podnieśli się w iście imponującym stylu.

Skomentuj 1

Niecała minuta do końca meczu. W katowickim Spodku rozpoczyna się feta kibiców.

Skomentuj 1

59. minuta Polska - Słowenia 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Biało-Czerwoni do końca meczu prawdopdobnie będą grali w osłabieniu, bowiem na ławkę kar został odesłany Paweł Dronia.

Skomentuj 0
  • 58. minuta Polska - Słowenia 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Groźna akcja Słoweńców, ale Radziszewski znów nie dał się pokonać.

Skomentuj 0

57. minuta Polska - Słowenia 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

W trzeciej tercji może imponować gra podopiecznych Jacka Płachty w obronie. Polacy umiejętnie wybijają rywali z rytmu.

Skomentuj 0

56. minuta Polska - Słowenia 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Indywidualne akcja Krystiana Dziubińskiego ale nieskuteczna. Chwilę później strzelał obok bramki Maciej Kruczek. Biało-Czerwoni nie mogą strzelić kolejnego gola, ale w hali nikogo to nie martwi. Za niecałe 4 minuty Polacy będą świętować przekonywujące zwycięstwo nad Słowenią.

Skomentuj 0

55. minuta Polska - Słowenia 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Paweł Dronia o krok od zdobycia bramki zaraz po wygranym wznowieniu. Po chwili kontra Słoweńców, ale świetnie w bramce spisuje się dzisiaj Rafał Radziszewski.

Skomentuj 0

54. minuta Polska - Słowenia 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Aktualnie na lodowisku pierwsza formacja Biało-Czerwonych, która kontroluje przebieg wydarzeń. Tymczasem tym razem sędziowie zauważyli sześciu Słoweńców na lodzie i przez dwie minuty nasi reprezentanci będą grali 5 na 4.

Skomentuj 0

51. minuta Polska - Słowenia 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Krzysztof Zapała był o krok od podwyższenia prowadzenia, ale krążek po silnym strzale Polaka minimalnie minął słoweńską bramkę.

Skomentuj 0

50. minuta Polska - Słowenia 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Nasi reprezentanci po raz kolejny w tym meczu wytrzymali bez strat grę w osłabieniu. Po chwili sędziowie nie zauważyli natomiast ewidentnego błędu sędziów, którzy nie zauważyli sześciu hokeistów ze Słowenii na lodzie!

Skomentuj 0

48. minuta Polska - Słowenia 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Siły na lodowisku wyrównały się tylko na kilka sekund. Niestety, z punktu widzenia polskich kibiców, na ławkę kar odesłany Krzysztof Zapała. Po raz kolejny faul polskiego reprezentanta była jednak bardzio wątpliwy.

Skomentuj 0

47. minuta Polska - Słowenia 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Biało-Czerwoni grają już w komplecie i ponad 40 sekund będą na lodowisku w przewadze.

Skomentuj 0

46. minuta Polska - Słowenia 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Ales Kranjc dał się sprowokować i po faulu na polskim obrońcu także powędrował na ławkę kar. Tym samym na lodowisku gra toczy się 4 na 4.

Skomentuj 0

45. minut Polska - Słowenia 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Biało-Czerwoni przez dwie minuty będą grali w osłabieniu. Na ławkę kar powędrował Mikołaj Łopuski. Zawodnik jak i kibice w hali nie zgadzają się jednak z taką decyzją arbitrów.

Skomentuj 0

44. minuta Polska - Słowenia 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Radziszewski na posterunku. Kilkanaście sekund wcześniej Biało-Czerwoni byli o krok od podwyższenia prowadzenia. Po strzale jednego z naszych reprezentantów krążek zatrzymał się jednak na słupku bramki.

Skomentuj 0

43. minuta Polska - Słowenia 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Ziga Jeglic ruszył sam na polską bramkę, ale tuż przed oddaniem najprawdopodobniej bardzo groźnego strzału na bramkę Radziszewskiego... zgubił krążek.

Skomentuj 0

42. minuta Polska - Słowenia 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Pierwsza minuta trzeciej tercji za nami. Wznowienie wygrali Słoweńcy i to na razie w polskiej strefie obronnej toczy się gra.

Skomentuj 0

41. minuta Polska - Słowenia 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Rozpoczynamy trzecią tercję. Od razu dochodzi w niej do zmiany bramkarzy u Słoweńców. Z lodowiska zszedł Robert Krispan a jego miejsce między słupkami zajął Gasper Kroselj.

Skomentuj 0

40. minuta Polska - Słowenia 4:1 (1:1, 3:0)

- Słowenia to klasowy zespół i nie możemy odpuścić nawet na chwilę - przyznał w rozmowie z reporterką TVP przed zejściem do szatni Patryk Wronka, który we wtorkowym meczu zaliczył już dwie asysty.

Spójrzmy zatem na statystyki drugiej tercji:

Strzały: 6:14

Kary: 4:2

Zdecydowanie mniej kar od razu przełożyło się na lepszą postawę miejscowych. Trzymamy kciuki, aby tak samo było w trzeciej, ostatniej tercji tego pojedynku.

Skomentuj 0

W ostatnich sekundach było gorąco pod bramką gospodarzy mistrzostw! Ostatecznie Polacy jednak obronili się i po świetnych drugich 20 minutach w tym meczu prowadzą ze Słoweńcami aż 4:1!

Skomentuj 2
    • GrzegorzW-wa Zgłoś komentarz
      z Ukrainą gramy na końcu , z Niemcami jest drugi mecz. Myślę, że w 1-szym meczu będziemy mieli zdobycz punktową.
      • Patrycja Alek PM Zgłoś komentarz
        Typowe w polskim sporcie. Jak grają z lepszymi, to grają dobrze, często nawet wygrają. Jak grają z równymi sobie, albo nie daj boże słabeuszami, to często kończy się to klęską,
        Czytaj całość
        kompromitacją i rozczarowaniem. Na Euro pewnie najwięcej przegramy z Irlandią, potem z Ukrainą i wygramy z Niemcami... :-)

34 sekundy do końca drugiej tercji. Wznowienie po stronie polskiego zespołu.

Skomentuj 0

39. minuta Polska - Słowenia 4:1 (1:1, 3:0)

Przy czwartej bramce dla Biało-Czerwonych asystował Bartłomiej Pociecha, a akcję bramkową zapoczątkował Krzysztof Zapała, który chwilę przed bramką był bliski pokonania słoweńskiego bramkarza.

Skomentuj 0

Szaleństwo w Spodku trwa w najlepsze! Tomasz Malasiński skompletował hat-tricka! Trzecia bramka Polaka w tym spotkaniu!

Skomentuj 3
          o utrzymanie w tej dywizji , w której są , o prestiż też.
            Jak tu nie kochać sport. Słoweńcy byli faworytami dzisiejszego meczu. Brawo Panowie za walkę i chęć zwycięstwa.
            • x-men Zgłoś komentarz
              Oni o coś w ogóle jeszcze grają?

38. minuta Polska - Słowenia 3:1 (1:1, 2:0)

Może podobać się w drugiej tercji zespołowa gra Polaków. Biało-Czerwoni grają krążkiem i nie szukają rozwiązań indywidualnych. Tylko taka gra pozwoli im utrzymać prowadzenie do końca regulaminowego czasu gry.

Skomentuj 0

37. minuta Polska - Słowenia 3:1 (1:1, 2:0)

Przypomnijmy, że po dwóch meczach Słoweńcy mieli na swoim koncie 6 punktów, a nasi reprezentanci pozostawali bez przynajmniej jednego oczka.

Skomentuj 0

36. minuta Polska - Słowenia 3:1 (1:1, 2:0)

Na lodowisku znów toczy się już walka 5 nad 5.

Skomentuj 0

35. minuta Polska - Słowenia 3:1 (1:1, 2:0)

Polacy założyli hokejowy zamek. Groźnie strzały na bramkę Słoweńców,  ale wynik nie uległ zmianie.

Skomentuj 0

34. minuta Polska - Słowenia 3:1 (1:1, 2:0)

Będzie kolejna szansa dla Biało-Czerwonych na podwyższenie prowadzenia. Na ławkę kar, za grę wysokim kijem, powędrował bowiem Andrej Hebar.

Skomentuj 1

33. minuta Polska - Słowenia 3:1 (1:1, 2:0)

Siedem minut do końca drugiej tercji. Biało-Czerwoni prowadzą 3:1 po dwóch bramkach Malasińskiego i Mikołaja Łopuskiego.

Skomentuj 0

32. minuta Polska - Słowenia 3:1 (1:1, 2:0)

Słoweńcy nie mają pomysłu jak zaatakować bramkę naszego zespołu. Trener Zupancić mocno zdziwiony tym co dzieje się na lodowisku w Katowicach.

Skomentuj 0

30. minuta Polska - Słowenia 3:1 (1:1, 2:0)

Polacy nie chcą poprzestać na dwubramkowym prowadzeniu i próbują strzelić kolejną bramkę. Nadal gra toczy się w tercji obronnej Słoweńców.

Skomentuj 0

29. minuta Polska - Słowenia 3:1 (1:1, 2:0)

W drugiej tercji gra toczy się na razie pod absolutne dyktando naszych reprezentantów. Szykuje się spora niespodzianka w katowickim Spodku.

Skomentuj 0

28. minuta Polska - Słowenia 3:1 (1:1, 2:0)

Kapitalna kontra w wykonaniu Biało-Czerwonych! Tomasz Malasiński strzelił do pustej bramki po wykładce w wykonaniu Patryka Wronki. Malasiński strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu!

Skomentuj 0

27. minuta Polska - Słowenia 2:1 (1:1, 1:0)

Nerwowo na lodowisku, zwłaszcza po stronie Słoweńców. Po obronie Radziszewskiego jeden ze Słoweńców ruszył z pięściami w kierunku polskiego bramkarza. Pozostali Biało-Czerwoni szybko jednak stanęli w obronie swojego kolegi. Sędziowie opanowali już sytuacje, bez kar.

Skomentuj 0

26. minuta Polska - Slowenia 2:1 (1:1, 1:0)

Od ponad trzech minut gra toczy się w tercji obronnej Słoweńców. Radosław Galant strzelał, ale nie ma bramki! Na trybunach katowickiego Spodka Mazurek Dąbrowskiego!

Skomentuj 0

25. minuta Polska - Słowenia 2:1 (1:1, 1:0)

Po bramce na 2:1 podopieczni Jacka Płachty złapali wiatr w żagle. W tej tercji nasi reprezentanci oddali już sześć strzałów na bramkę przy tylko jednym Słoweńców.

Skomentuj 0

24. minuta Polska - Słowenia 1:1 (1:1, 0:0)

Tym razem to Biało-Czerwoni będą grali w przewadze!

Skomentuj 0

22. minuta Polska - Słowenia 1:1 (1:1)

Po raz kolejny w grze w osłabieniu Biało-Czerwonym udało się nie stracić bramki!

Skomentuj 0

Po raz kolejny w tym meczu w grze osłabieniu Biało-Czerwoni byli bliscy strzelenia gola! Tym razem w kontrze uderzał na bramkę rywali Grzegorz Pasiut.

Skomentuj 0

21. minuta Polska - Słowenia 1:1 (1:1)

Biało-Czerwoni długo nie nacieszyli się grą 5 na 5. Po 22 sekundach gry na ławkę kar powędrował Adam Borzęcki za grę wysokim kijem.

Skomentuj 1

Rozpoczynamy drugą tercję. Wzniowienie wygrali po raz drugi w tym spotkaniu Słoweńcy.

Skomentuj 0

20. minuta Polska - Słowenia 1:1 (1:1)

- Poza karami ta tercja wyglądała w naszym wykonaniu dobrze - podkreślił w rozmowie z reporterką TVP Tomasz Malasiński. Przed przerwą spójrzmy jeszcze na statystyki pierwszej tercji:

Strzały: 6:15

Kary: 0:8

Jeśli Polacy chcą wygrać to spotkanie, muszą ograniczyć liczbę kar.

Skomentuj 0

Po pierwszej tercji Biało-Czerwoni remisują ze Słowenią 1:1. Na 3 sekundy końcem jeden z naszych reprezetantów był o krok od wyjścia sam na sam ze słoweńskim bramkarzem.

Skomentuj 0

19. minuta Polska - Słowenia 1:1 (1:1)

Na niecałe dwie minuty przed końcem pierwszej tercji Blaz Gregorc groźnie uderzał na polską bramkę.

Skomentuj 0

18. minuta Polska - Słowenia 1:1 (1:1)

Po raz drugi w przeciągu kilkudziesięciu sekund świetną interwencją między słupkami popisał się Rafał Radziszewski. Biało-Czerwoni kolejną grę 4 na 5 zremisowali 0:0.

Skomentuj 0

17. minuta Polska - Słowenia 1:1 (1:1)

Świetna obrona Radziszewskiego, po której Polacy byli bliscy wyprowadzenia zabójczej kontry. W ostatniej chwili krążek przechwycił jednak ostatni ze słoweńskich obrońców.

Skomentuj 0

16. minuta Polska - Słowenia 1:1 (1:1)

Fatalne zachowanie Polaków! Przez chwilę na lodowisku było aż 7 Biało-Czerwonych! W związku z tym kolejna kara dla gospodarzy, tym razem na ławkę usiadł Maciej Urbanowicz.

Skomentuj 0

15. minuta Polska - Słowenia 1:1 (1:1)

Nasi reprezentanci już w komplecie. Po raz drugi Polacy przetrwali grę w 4 na 5. Nadal w natarciu jednak Słoweńcy.

Skomentuj 0

Sloweńcy groźnie strzelają na polską bramkę, ale na posterunku był Rafał Radziszewski.

Skomentuj 0

13. minuta Polska - Słowenia 1:1 (1:1)

Biało-Czerwoni znów będąw bardzo trudnej sytuacji. Na ławkę kar powędrował bowiem Michał Kotłorz.

Skomentuj 0

Grzegorz Pasiut i Ales Kranjc po stracie krążka starli się na lodzie, ale sędziowie nie wykluczyli żadnego z zawodników.

Skomentuj 0

12. minuta Polska - Słowenia 1:1 (1:1)

Na lodzie znów pierwsza formacja Polaków, która przyniosła naszym reprezentantom prowadzenie. Gra przeniosła się po raz kolejny na tercję Słoweńców. Polacy dwukrotnie groźnie strzelali na bramkę rywali, ale wynik na razie bez zmian.

Skomentuj 0

11. minuta Polska - Słowenia 1:1 (1:1)

Patryk Wajda podczas tej ofiarnej obrony otrzymał mocne uderzenie krążkiem w twarz i prawdopodobnie ma złamaną szczękę! To może być koniec mistrzostw świata dla Polaka.

Skomentuj 0

10. minuta Polska - Słowenia 1:1 (1:1)

Słoweńcy mieli szansę wyjść na prowadzenie, ale Patryk Wajda ofiarnie ciałem obronił strzał Anze Kuralta.

Skomentuj 0

Biało-Czerwoni przetrwali 2 minuty w osłabieniu. Gramy w komplecie,  na trybunach Spodka głośne: POLSKA, POLSKA!

Skomentuj 0

9. minuta Polska - Słowenia 1:1 (1:1)

Słoweńcy, grając w przewadze, rozgrywają krążek na połowie Polaków. Gospodarze mistrzostw tym razem umiejętnie się bronią.

Skomentuj 0

8. minuta Polska - Słowenia 1:1 (1:1)

Biało-Czerwoni znów będą grali w osłabieniu! Na ławkę kar powędrował tym razem Maciej Urbanowicz.

Skomentuj 0

7. minuta Polska - Słowenia 1:0 (1:0)

Niestety nasi reprezentanci długo nie nacieszyli sie prowadzeniem. Słoweńcy w przewadze kompletnie rozrzucili naszą obronę i Zigi Jeglica mogli cieszyć się z wyrównania.

Skomentuj 0

Biało-Czerwoni będą grali w osłabieniu. Adam Bagiński na dwie minuty odesłany na ławkę kar.

Skomentuj 0

6. minuta Polska - Słowenia 1:0 (1:0)

Bramkę zdobył jednak Tomasz Małasiński, a Paweł Dronia w tej akcji asystował.

Skomentuj 0

5. minuta Polska - Słowenia 1:0 (1:0)

Przewaga Polaków udokumentowana! Świetna akcja Polaków! Po strzale Pawła Dronia Biało-Czerwoni prowadzą 1:0!

Skomentuj 0

3. minuta Polska - Słowenia 0:0 (0:0)

Na tablicy świetlnej cały czas wynik remisowy, ale gra toczy się w tercji Słoweńców. Polacy mają na lodowisku przewagę.

Skomentuj 0

2. minuta Polska - Słowenia 0:0 (0:0)

Krzysztof Zapała świetnie uderzył na bramkę, ale krążek ostatecznie trafił w słupek.

Skomentuj 0

1. minuta Polska - Słowenia 0:0 (0:0)

Pierwsze uwolnienie i wznowienie pod słoweńską bramką.

Skomentuj 0

1. minuta: Polska - Słowenia 0:0 (0:0)

Rozpoczynamy meczy Polska - Słowenia. Krążek dla naszych rywali.

Skomentuj 0

W bramce reprezentacji Polski po raz 66 w koszulce z Orzełkiem wystąpi Rafał Radziszewski.

Skomentuj 0

Do składów Słoweńców do pierwszego ataku został włączony napastnik Sparty Praga Robert Sabolic, który prosto po fazie play-off w czeskiej ekstraklasie dołączył do zespołu.

Skomentuj 0

W trzecim dniu starć w Spodku zakończyły się już dwa spotkania. Koreańczycy nadal pozytywnie zaskakują w Katowicach i pokonali we wtorek 3:0 Japończyków. Z kolei Austriacy wygrali 4:2 z Włochami.

Skomentuj 0

Na lodzie kończy się rozgrzewka obu zespołów. Za chwilę prezentacja zespołów.

Skomentuj 0

Podopieczni Nika Zupancicia na razie w katowickim Spodku są niepokonani. W pierwszym starciu Słoweńcy rozgromili Japończyków (7:1), a w drugim meczu także pewnie pokonali Włochów (3:1).

Skomentuj 0

Poodpieczni Jacka Płachty bardziej muszą skupić się na walce o pozostanie na zapleczu elity. We wtorek Polaków czeka bardzo trudne, bowiem zmierzą się ze Słoweńcami.

Skomentuj 0

Po porażkach z Włochami (1:3) i Koreą Południową (1;4) Biało-Czerwonym pozostały już tylko matematyczne szanse na wygranie tych mistrzostw i awans do elity.

Skomentuj 0

Dobry wieczór. Rozpoczynamy relację z meczu Polska - Słowenia w mistrzostwach świata dywizji 1A w katowickim Spodku.