NHL: Niespodzianka w Dallas. Blues gromią gospodarzy!

St. Louis Blues w siódmym decydującym meczu pokonali pewnie Dallas Stars 6:1, zapewniając sobie pierwszy od 15 lat awans do finału konferencji Zachodniej.

Rafał Lichowicz
AFP

Po zaciętej rywalizacji trwającej od końca kwietnia Dallas Stars mieli szansę przed własną publicznością załatwić sprawę awansu do finałów konferencji. Zamiast tego "Gwiazdy" z Teksasu przegrały trzeci kolejny mecz w America Airlines Center z popularnymi "Bluesmenami".

Wynik meczu otworzył w 6. minucie gry Robby Fabbri, wykorzystując grę gości w przewadze. 20-latek miał później swój udział przy trafieniu na 2:0 Paula Stasnego, na niecałe dwie minuty przed końcem tercji. Jeszcze przed końcową syreną trzecim golem dobił Dallas Patrik Berglund.

Przed drugą tercją trener Lindy Ruff podjął decyzję o zmianie bramkarza. Kariego Lehtonena w bramce Stars zastąpił Antii Niemi. Tego dnia słabym punktem drużyny z Dallas nie był jednak golkiper, a słabo spisująca się cała defensywa.

W drugiej tercji "Bluesmeni" dobili gospodarzy dwoma kolejnymi bramkami autorstwa Davida Backesa i Troya Brouwera. Dallas znalazło drogę do siatki St. Louis dopiero w szóstej minucie trzeciej tercji za sprawą Patricka Eavesa. Był to jednak pożegnalny gol w tym sezonie. Na cztery minuty przed końcem meczu krążek do pustej bramki wbił Vladimir Tarasenko ustalając końcowy rezultat.

Finałowego rywala na Zachodzie dla St. Louis Blues wyłoni siódmy mecz pomiędzy San Jose Sharks i Nashville Predators w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego.