Musieliśmy czekać 35 lat. Wielki moment polskich hokeistów [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: gol Polaków w meczu z USA na MŚ Elity 2024
Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: gol Polaków w meczu z USA na MŚ Elity 2024

W trzeciej tercji meczu z USA na MŚ Elity w Czechach Biało-Czerwoni strzelili gola. Grzegorz Pasiut pokonał bramkarza precyzyjnym strzałem.

W piątek (17.05) w swoim piątym meczu na MŚ Elity w Czechach hokejowa reprezentacja Polski rywalizowała z USA (1:4 - więcej TUTAJ). Biało-Czerwoni nie wystraszyli się faworyzowanego rywala i długimi okresami grali jak równy z równym.

Pierwsza tercja niespodziewanie zakończyła się remisem (0:0). W drugich 20 minutach Amerykanie zdobyli dwie bramki. W ostatniej tercji szczęście w końcu uśmiechnęło się do polskiego zespołu.

Grzegorz Pasiut popisał się celnym strzałem (patrz wideo poniżej), który sprawił ogromną radość naszym zawodnikom, a także fanom z Polski, którzy przeważali na widowni hali w Ostrawie.

Był to pierwszy gol strzelony ekipie USA przez polskich hokeistów od 1989 r. Na MŚ w Sztokholmie przegraliśmy wtedy 2:11.

"Brawo! Biało-Czerwoni z golem w starciu z USA" - podsumowano na profilu na X Polsatu Sport, na którym udostępniono wideo z trafieniem Pasiuta (gol na 1:3).

Zobacz: W końcu znaleźli sposób. Polski bramkarz był bez szans [WIDEO]

Źródło artykułu: WP SportoweFakty